fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Esimest korda Tallinnas toimunud Vägilase Jooksu võitis Eno Lukk

1 minutit lugemist
Vägilase Jooksul Tallinnas Nõmmel pidi treppidel kandma puupakke. Foto: Aldis Toome
Vägilase Jooksul Tallinnas Nõmmel pidi treppidel kandma puupakke. Foto: Aldis Toome

Vägilase Jooksul Tallinnas Nõmmel pidi treppidel kandma puupakke. Foto: Aldis Toome

Vägilase jooksu sarja etapid on varasematel aastatel toimunud nii Tartumaal kui Narvas. Tänavu korraldati sarja üks osavõistlus esmakordselt ka Tallinnas. Nõmme Spordikeskuse ümbruses kulgenud võistlusest võttis osa pea 350 jooksjat, kellel oli valida kahe distantsi vahel – 7 km ja 4 km.

Pikemal distantsil oli kiireim Eno Lukk. Lukk, kelle varasemad kokkupuuted takistuskrossidega olid minimaalsed – ta oli enne tänast osalenud vaid mullusel Tartu ekstreemjooksul, mille lõpetas teisena, näitas, et ka tugeva staadionijooksja taustaga sportlasele on takistuskross kontimööda. Tema võiduajaks tuli 31.43. Luku järel lõpetas teisena Anti Sulavee ajaga 33.01. Kolmas oli Andres Nöps, kaotades teisele kohale 19 sekundit (33.20).

Naistest sai kindla võidu esimest korda Vägilase Jooksul osalenud Kristi Vaher, kes lõpetas ajaga 38.58. Teise koha saavutas Kelly Vildek (41.59). Naiste kolmanda koha sai Helen Tera (43.14). Lühemal distantsil olid kiireimad Andrei Sevela (19.52) ja Liis Livin (22.32).

Võitjad nentisid, et rada oli raske, kuid samas väga tore nagu alati ning ei petnud ootusi. Kuna ilmad pole veel kõige suvisemad, siis oli võistlejatel hea meel, et ei tulnud jõudu katsuda veetakistustel ning finišisse sai jõuda kuiva ja sooja nahaga. Raskeimaks hinnati käte jõudu või tasakaalu vajavad takistused, näiteks Veski Mati jahukottide, STIHLi pakkude ja Baltyre rehvide tassimine, võrkseinal ronimine ja koormarihmal kõndimine – viimasel segavaks elemendiks ka rippuvad rehvid.

Seiklushundil jookseb viies hooaeg ja see oli ajaloo üheksas Vägilase Jooks. Korraldaja Arvi Anton tõdeb, et nende aastatega on ikka üht-teist õpitud ning korraldus on juba piisava kvaliteediga, et ka peakorraldajal on aega võistlusest osa võtta ja rada koos osalejatega läbida. “Väga põnev oli esmakordselt ka ise rajal käia – nii näeb võistlust hoopis teise nurga alt, mis on korraldajana ka väga oluline ja vajalik,” tõdeb Anton.

Vägilase Jooksu järgmine osavõistlus toimub 2. juunil Narvas ning kolmas etapp 4.augustil Tartumaal Lähtel.

Vägilase Jooksu tulemused