fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Rattasport

Erki Pütsep tegi Tallinna Rattamaratonil soolosõidu

2 minutit lugemist
Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja teise etapi võitis ülekaalukalt Erki Pütsep, kes edestas mullust üldvõitjat Caspar Austat ja käesoleva aasta punktiarvestuse liidrit Alges Maasikmetsa nelja minutiga. Kokku osales 16. Tallinna Rattamaratonil 1503 ratturit. 
Ligi 30-kraadises kuumuses peetud Tallinna Rattamaratoni 59 kilomeetrisele põhidistantsile startis 1062 ratturit. Kõrvemaale omaselt oli rada vaheldusrikas ning tänu eelmisel päeval sadanud vihmale, oli ka tolmu vähem, mis tegi raja väga kiireks.
Premium7 vahefinišis Pukimäe tõusul, maratoniraja 17. kilomeetril, noppis aktiivsuspunktid sarja möödunud aasta võitja Caspar Austa, Alges Maasikmetsa ja Erki Pütsepa ees. Sellele järgnenud kiiretel kruusasirgetel ja metsateedel näitas oma võimu Pütsep, kes alustas raja laugel osal 40-kilomeetri pikkust soolosõitu ning vahe jälitajatega kasvas kiirelt mitmele minutile. Venemäel asunud Hansgrohe kiirenduslõigul sai liidrina üksi pedaalinud Pütsep selgelt päeva parima aja, mis veel eriliselt näitas tema võimu.
„Enne otsustavat äraminekut tegin juhtgrupis paar kiiremat lõiku, et näha kuidas konkurendid reageerivad – tundus, et on põhjust proovida eest ära sõita ja nii see edumaa kasvas,“ sõnas Pütsep, kes võitis 59 km pikkuse sõidu ajaga 1:52.22.
Madalamate poodiumikohtadele toimunud finišiheitluse võitis Caspar Austa sarja käesoleva aasta üldliidri Alges Maasikmetsa ees.  Mõlemad said kirja aja 1:56.24, viie sekundi sees lõpetas üheksa meest.
Parima U-23 ratturina ületas üldjärjestuses 13-ndana finišijoone Peeter Tarvis (Raplamaa Rattaklubi KoMo), kiireima juuniori tiitli võttis Kõrvemaal Greg Hallop. Naistest oli pikal võistlusmaal täna kiireim Greete Steinburg (koht üldarvestuses 226) ja kiireima aja õrnema soo esindajatest sõitis Hansgrohe kilomeetril täna Sille Puhu.
Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja üldarvestust juhib pärast kaht senitoimunud etappi Alges Maasikmets, Caspar Austa ja Allan Orase ees. Naistest jätkab liidrina, kaks esikohta võtnud Greete Steinburg. Võistkondlikult on kõige enam punkte Amps / Extreme Sport võistkonnal, Fixus Sport ja Nissan Thule Pro Team ees. Naiskondadest juhib Spordiklubi Rakke FUJI /Rattabaas.
Poolmaratoni 29 km pikkusele võistlusmaale startis 441 ratturit. Nagu ka eelmisel aastal võttis kõrvemaal lühikesel distantsil võidu Kirill Tarassov (Rattagentuur Merida), edestades napilt Kristjan Johansoni (Viljandi Rattaklubi).
Balbiino lastesõitudes osales kokku 138 last. Kuni 12-aastastest poistest oli täna kiireim Georg Sarapuu ja tüdrukutest Sarah Hürden. Mõlemad on lastesõitude liidrid ka kahe senitoimunud etapi kokkuvõttes.
Tallinna Rattamaraton, mis tänavu toimus juba 16. korda, on Eesti vanim rattamaraton. Järgmine Samsung Estonian Cup etapp stardib juunikuu esimesel laupäeval Rõuges.