fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Enn Sellikust saab Andi Nooda treener

2 minutit lugemist
Enn Sellik. Foto: Postimees/Scanpix
Enn Sellik. Foto: Postimees/Scanpix

Enn Sellik. Foto: Postimees/Scanpix

Pärast Endel Pärna siit ilmast lahkumist treenerita jäänud keskmaajooksja Andi Nooda uueks treeneriks võib saada 5000 m ja 10 000 m Eesti rekordiomanik Enn Sellik.

Sellik kinnitas, et on tõesti Andi Noodaga koostööst rääkinud, kuid midagi kindlat veel ei öelnud. „Reedel saame kokku, siis arutame. Olen oma „jah“ sõna küll öelnud ja kuu aja kohta treeningplaani valmis teinud. Kas sellest kõigest midagi välja tuleb, ei tea. Oleneb, kas Andile sobib. Nädala pärast on selge, kas oleme käed löönud,“ lausus Sellik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Andi Nooda sõnul on ta praegu metsas tööl. “Kõik selgub nädala lõpus,” ütles Noot. Tema treeningpartnerist keskmaajooksja Olavi Allase, kes samuti Endel Pärna käe all harjutanud, on mõelnud, kuidas edasi minna. „Üldiselt ma liigun sinna, kuhu Andi Noot. Iseseisvalt ei saa harjutada. Abiline peab olema. Enn Sellik on üks variant,“ leidis Allase.

Endel Pärna nõuannete järgi treeninud Liina Tšernov taastub varba operatsioonist.„Kuna mul oli enne jõule operatsioon ja paranemine võtab aega, siis esimene eesmärk on, et jalg oleks korras. Praegu juba vaikselt saan joosta, aga seda on nii vähe, et seda jooksutrenniks nimetada. Pigem on see jala kohanemine jooksuks,“ tõdes Tšernov.

Praegu teeb ta endale ise treeningkava. „Eks tulevik näitab, kelle endale appi saan. Endel Pärn on palju õpetanud ning ma olen kuulnud ja natuke näinud, mis mujal maailmas tehakse,“ sõnas Tšernov. Praegu on tal ikka veel tunne, et tahaks Endlile helistada ja küsida, mis edasi teha. „Naised on ju erilised ülemõtlejad, ta oskas mind alati maha rahustada ja reaalselt mõtlema panna,“ tunnistas Tšernov. „Kui oli miskit millest Endel Pärn ei teadnud, näiteks arstide, füsioterapeutide “keel”, siis ta ütles, et ta ei tea sellest midagi ja ma peaksin küsima nendelt, kes selle valdkonnaga on kursis.“

Samuti Endel Pärna juhendamisel harjutanud Kaur Kivistik ei osanud veel öelda, kuidas edasi minna Ta jõudis äsja USAsse treeninglaagrisse, kus treenib koos Soome jooksjatega. „Lähinädalatel teen trenni koos Soome takistusjooksja Topi Raitaneniga. Mis edasi saab, on veel lahtine ja pole veel mõtet spekuleerida. Endale plaani kirjutamine oleks justkui hea, sest ise tunned ennast kõige paremini, aga see eest suur risk ka endale liiga teha, eriti kui olen maksimalist,“ märkis Kivistik.