JooksmineSisuturundus

IV Saaremaa Ultima Thule maraton toimub 23. aprillil 2022

1 minutit lugemist

IV Saaremaa Ultima Thule maraton toimub 23. aprillil 2022 Saaremaal Kuressaares ja linna lähiümbruses. 

Müütilisel Ultima Thulel asub mitme legendi kohaselt maailma äär. 2015. aastal tegi Pealtnägija pika loo sellest, et kuulus Ultima Thule saar võibki olla Saaremaa. Sellest lähtuvalt korraldati Saare maakonna arengukonverents, kus sündis Rasmus Kagge ettepanekuna mõte hakata korraldama Ultima Thule maratoni. Klassikalist maratoni siis veel Saaremaal ei korraldatud, kuid soovijaid tuli aina juurde. „Lubasin, et kui Rasmus tuleb jooksma, siis me selle maratoni Saaremaal 2016. aasta sügisel ka korraldame,“ rääkis maratoni peakorraldaja Madis Kallas ja kinnitas, et on koos Rasmus Kaggega 17.septembril poolmaratoni stardis. Nii läkski!

Passistatud rada

Ultima Thule maraton on ainus klassikaline maraton Saaremaal ning stardi- ja finišala lossihoovis on kindlasti midagi ainulaadset. Sellel aastal on rada ka esmakordselt passistatud, mis on veel suhteliselt vähestel Eesti radadel. Maratoni toimumisaeg on olnud liikuv. „Hetkel oleme otsimas endale kalendrisse õiget aega. Oleme proovinud sügist ja nüüd proovime kevadet. Eks kogemus näitab, milline kuu on kõige parem. Alati oleme soovinud esile tõsta ka meie kauneid medaleid, mis Saaremaal asuvas Sporrong ettevõttes maratoni jaoks valmistatud on,“ räägib Kallas. 

Rada kulgeb esmakordselt Sõrve sääre suunas, mis peaks tegema raja kiireks. Erinevalt eelnevatest aastatest toimub jooks ainult asfaltil ehk sõltumata ilmast on maapind tugev ning häid aegu soodustav. Nagu toimumisaeg, ei ole ka rada kivisse raiutud. Korraldajad vaatavad, kuidas seekordne rada meeldib ning siis tehakse vajadusel muudatusi. Tulevikus on plaan tuua programmi ka lühem jooks. Hetkel on võimalus joosta 42,2 km ja 21,1 km. 

Miks tulla Saaremaale?

 „Soovime, et jooksjad naudiksid maratoni sama palju kui korraldajad selle korraldamist. Meil on iga valdkonna peale tekkinud juba omad kindlad vabatahtlikud ja vaid nii saame pakkuda head rada ning kõike sinna juurde kuuluvat. Tähtis on, et jooksjad oleksid rahul ja naudiksid ühte ilusat päeva Saaremaal, koos kõigega, mida Eesti suurimal saarel neile pakkuda on. Lisaks ootame kindlasti starti ka kõndijaid ja kepikõndijaid, et seda oleme igal aastal ka rõhutanud, et kõik on starti oodatud ning kõik lõpetajad saavad ka medali,“ ütleb Kallas lõpetuseks.