TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Elar Vulla võttis Reinpauli maastikujooksul kuuenda võidu

2 minutit lugemist
Elar Vulla Reinpauli maastikujooksul. Foto: Riho Lüüs

Elar Vulla Reinpauli maastikujooksul. Foto: Riho Lüüs

Ebavere tervisepordikeskuses peeti täna 15. Reinpauli maastikujooks, mille võitsid raskel ning porist libedal rajal Elar Vulla ja 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.

Elar Vulla läbis kaks 5 km pikkust ringi koguajaga 43.28,9. Mees on kuus korda Reinpauli jooksul osalenud ja kõik need korrad ka võitnud. „Võrreldes üle-eelmise aastaga, mil ka võitsin, tundus rada seekord kergem. Toona esines 9 tõusu ringi kohta. Nüüd mõtlesin, et teistega läheb konkureerimiseks, aga juba teisel suuremal tõusul sain üksi eest ära,“ rääkis Vulla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Eelmisel aastal jäi tal Reinpauli jooks vahele, sest hooaeg oli selleks ajaks mehel juba lõppenud.

Nii tema kui ka kaks järgmist lõpetajat Dmitri Aristov ja vanameister Andrus Lein jooksid naeltega varustatud jalatsites. „Tavaliste tossudega võttis isegi tõusul kõndides jalad alt ära, sest pori ja sellel olevad puulehed tegid raja libedaks,“ ütles Vulla. Kui ta kaks aastat tagasi Reinpauli krossil jooksis, siis said kõik riided altpoolt vöökohta märjaks, seekord tema sõnul nii hull ei olnud. „Mäest alla jooksmine oli kivide ja kändude tõttu isegi raskem. Kui üles jooksin jõuga, siis alla minnes pidi kõik mängu panema,“ märkis Vulla.

Viimasel kahel aastal ei ole ta trennile väga pühendunud ning on harjutanud rohkem enesetunde järgi. „Kevadeks tahan ikka vormi saada. Mulle meeldib talvel treenida. Hea ja rahulik. Lumi mind ei takista. Talvel meeldib mulle rohkem suusatada, aga mitte võistelda, sest siis tulevad teised tegurid mängu. Määravaks saab see, kellel kallim määre all ja parem varustus,“ lausus Vulla.

Teise koha sai Reinpauli maastikujooksul Dmitri Aristov (Treeningpartner) ajaga 44.45,4 ja kolmanda koha vanameister Andrus Lein (KJK ViKe) ajaga 45.09,8. „Mullusega võrreldes osutus rada raskemaks. Neli järsku seina, kust tuli üles ronida. Lihased on küll Frankfurdi maratonist taastunud, aga tõusud tundusid üsna rasked,“ sõnas Lein. Esimese ringi lõpus suutis ta Dmitri Aristovi peaaegu kätte saada, kuid Aristov võttis laskumisi julgemalt ja käristas nendel Leiniga vahe sisse. „Õnneks suutsid korraldajad laskumised puulehtedest puhtaks teha ning kivid ja kännud paistsid ära,“ lisas Lein.

Naistest võitis esikoha üldarvestuses 6. kohal lõpetanud 13-aastane Luna Luna-Aleksandra Lagoda tulemusega 48.57,8. Tüdruk jättis oma selja taha tugevad meesveteranid Meelis ja Ago Veilbergi. Naistest järgnesid teisena Kelly Nevolihhin (53.01,5) ja Ela Vulla (1:06.19,3).

„Rada oli võrreldes eelmise aastaga muudetud. Kohati pidin „esivedu“ kasutama, sest nii libe ja mäed nii järsud, et tõmbas kohati käpuli. See matkamine osutus ikka korralikuks treeninguks,“ tõdes Nevolihhin.

Ela Vulla pidas Reinpauli maastikujooksu rada enda jaoks hetke treenituse kohta raskeks, aga kindlasti huvitavaks ja pingutamist nõudvaks. „Pori on sügisel alati, mis on normaalne. Mitu rasket järsku tõusu ka, aga minu häda on see, et tõusutrenni olen lapse kõrvalt väga vähe teha saanud,“ kommenteeris Ela Vulla.

5 km jooksu võitis Jolanta Liepnina ajaga 25.20,7. Üldarvestuse teisena lõpetas Asko Valdmann 25.36,6-ga ja kolmandana Maido Hermsalu 25.45,5-ga. Noormestest sai kolmanda koha Timur-Daniel Lagod ajaga 25.55,6. Naistest tuli teiseks Moonika Pilli (SK Jooksupartner) tulemusega 26.54,2.

15. Reinpauli maastikujooksu tulemused