TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Ekideni Eesti meistrivõistlustel valitsesid Sparta tiimid

2 Minutit lugemist
Meeskonnad autasustamisel. Foto: Mallor Malmre

Meeskonnad autasustamisel. Foto: Mallor Malmre

Täna selgitati Tallinnas Lillepi pargi 2,5 km pikkusel ringil välja Eesti meistrid ekidenis. Keerulistes ilmaoludes tugeva tuule ja lörtsi ning rahesajuga võistlustel kaitses meeskondade arvestuses Eesti meistritiitlit spordiselts Sparta. Ka naiskondadest kuulus võit Sparta tiimile.

Sparta I meeskond võitis täna kuldmedali ajaga 2:12.42. Meeskonnas jooksid Tõnu Lillelaid, Raivo Alla, Ats Sõnajalg, Roman Fosti, Raido Mitt ja Roman Hvalõnski. Hvalõnski jaoks oli täna tegemist omamoodi kogemusega, sest võistles ta ju teist päeva järjest hullu ilmaga.

“Jõudsin kell 1 öösel Münchenist tagasi. Seal toimusid kolmel päeval rahvusvaheline sõjaväelaste viievõistlus. 0 kraadi ja 10 sentimeetrit lund. Nii, et tänane ilm mind väga ei häirinud. Kangete lihastega 3.13 kilomeetri kohta ja 175 keskmise pulsiga on täna hea tulemus. Mehed, kes jooksid enne mind, tegid kõik selleks, et saaksin kergemalt joosta,” rääkis Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Viievõistluses õnnestus tal 8 km krossijooksuga nelja ala kokkuvõttes viiendalt kohalt startides tõusta teiseks.

Teise ja kolmanda koha pärast läks viimases vahetuses võitluseks Treeningpartneri ja ProRunneri vahel. ProRunneril neljandat vahetust jooksnud Rauno Laumets tõstis oma meeskonna teisele kohale. Viimast ehk kuuendat vahetust alustas Treeningpartneri jooksja Marti Medar kolmandana, kaotades ProRunneri esindajale Kristo Reinsalule kaheksa sekundit. Viimases vahetuses tuli meestel joosta 7,2 kilomeetrit – kokku neli 1,8 km pikkust ringi.

“Püüdsin esimesel ringil konkurendi kinni, siis puhkasin ta selja taga ja ootasin õiget hetke. Kristo on väga kogenud jooksumees ja kavala rebasena jooksis ta paarsada meetrit jutti slaalomit, ehk vasakult küljelt paremale, siis tagasi. Eks ta tahtis minust lahti saada. Kuna ilm oli kehva ja lõpu peale ma midagi jätta ei soovinud, siis teise ringi mäenuki peal spurtisin korralikult ja kohe tekkiski ca 30 – 40 m vahe. Mida ring edasi, seda suuremaks vahe tasapisi kasvas,” kirjeldas Medar jooksu käiku.

Nii saigi hõbemedali ekidenil Treeningpartneri I meeskond ajaga 2:19.19 koosseisus Mark Abner, Dmitri Aristov, Janar Juhkov, Jaanus Kallaste, Tarmo Reistnik, Marti Medar. Kolmas koht kuulus ajaga 2:19.52 esimest korda Eesti meistrivõistlustel medalini jõudnud spordiklubi ProRunner tiimile, mille koosseisus jooksid Marek Võsu, Rauno Reinart, Viljar Vallimäe, Rauno Laumets, Margus Gering ja Kristo Reinsalu. Kokku osales seitse meeskonda.

Naiskonnad autasustamisel. Foto: Janar Juhkov

Naiskonnad autasustamisel. Foto: Janar Juhkov

Naiskondi võistles ainult kolm. Kuldmedalid riputati kaela samuti Sparta tiimile, kelle võiduajaks fikseeriti 2:42.03. Naiskonnas jooksid Merill Mägi, Olga Andrejeva, Pille Hinn, Marion Tibar, Katrina Stepanova ja Jana Treier.

Olga Andrejeva, kes jooksis 10 km vahetust tõbisena naistest teise ajaga 37.53, ütles ajakirja Jooksja Jooksuportaalile, et kohe said jalad tal külmaks ja märjaks nagu oleksid krambis. “Teiseks Vastutuul, mis puhanguti oli peatav. Kolmandaks haigus andis kõige rohkem lõpus tunda, lihtsalt keha lõpetas normaalse töötamise,” lausus Andrejeva.

Teise koha sai ajaga 2:42.48 Treeningpartner koosseisus Astrid Mai Barsegjan, Kaisa Kukk, Kristiina Nurk, Mari Boikov, Klarika Kuusk ja Viivi-Anne Soots.

Klubi Täppsportlased jõudis Eesti meistrivõistlustel täna oma teise medalini ajaga 2:55.56. Esimese medali – hõbeda võitis Kaia Lepik Eesti talvistel meistrivõistlustel 3000 m jooksus. Tänases pronksinaiskonnas jooksid Andra Puusepp, Kristiina Verevmägi, Anneli Tühis, Kaia Lepik, Mirjam Piik ja Tiina Tross.

Meeskondade tulemused

Naiskondade tulemused