fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Egle Uljas saavutas trepijooksude Euroopa GP-l 5. koha

1 minutit lugemist
Egle Uljas Brno trepijooksul võistlemas. Korraldajate foto
Egle Uljas Brno trepijooksul võistlemas. Korraldajate foto

Egle Uljas Brno trepijooksul võistlemas. Korraldajate foto

Egle Uljas saavutas 17.-19. juunil toimunud rahvusvahelisel trepijooksul Towerrunning 200 Euroopa Grand Prix võistlusel, mis on ühtlasi maailmakarika etapiks, kokkuvõttes viienda koha. Võistlus koosnes kolmest etapist. Esimene toimus Austrias Viinis, teine Tšehhis Brnos ja kolmas Slovakkias Bratislavas.

“Lõppkokkuvõttes oli küll raske. Viini Donauturmi jooks ja UFO vertikaalsprint Bratsilavas ei olnud kergemate killast, kuna neis paikades on trepp järsk. Kerge tundus joosta teisel päeval Brno AZ Tower’i treppe. Kerge päev kahe raskema kõrval,” ütles Uljas Jooksuportaalile. Viinis tuli tal üles joosta 779, Brnos 631 ja Bratislavas 430 trepiastet. “Tegelikult ei ole astmete arv üldse oluline. Kui on nii järsud trepid nagu Viinis ja Bratislavas, siis on tegemist karmi ettevõtmisega. Näiteks Frankfurdis joosta 1200 astet laugematel treppidel on kindlasti kergem kui 400-700 astet järsematel treppidel läbida,” võrdles Uljas.

Kõik need trepijooksud, milles Egle Uljas võistles, on rahvusvahelise tasemega, kuhu tulid kokku parimad mehed ning enamik tugevamatest naistest üle maailma – Mehhikost, Kolumbiast, Austraaliast, Hispaaniast ja mujaltki.  Ta on varem tasemel trepijooksudel isegi poodiumikohtadele jõudnud. Slovakkias Zilinas saavutas Uljas elu teisel trepijooksuvõistlusel kolmanda koha ning Guangzhous Hiina karikavõistluste raames 5. koha.

Uljase sõnul nõuab trepijooksu võistlusteks ettevalmistamine palju vertikaalsel pinnasel harjutamist, seda kas treppidel või pikki mäkkejookse harrastades. Niisamuti tuleb suuresti kasuks rattasõit. “Vastupidav jooks on paratamatult ettevalmistusel samuti vägagi oluline,” rõhutas Uljas. Sel neljapäeval sõidab ta taaskord Hiina võistlustele. “Seal on väga kihvt joosta, kuna trepijooks on kujunenud populaarseks alaks,” rääkis Uljas.

Towerrunning 200 Euroopa GP naiste tulemused

JOOKSUPORTAAL