fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladUjumineUudised

Eesti ujumiskoondis tunnistas põhjanaabrite paremust

1 minutit lugemist

Eesti ja Soome ujumiskoondise maavõistluse Tallinnas võitsid soomlased 34-punktilise eduga. 47. korda toimunud maavõistluse üldseis on 30:17 põhjanaabrite kasuks.

Pika traditsiooniga Eesti-Soome ujumise maavõistlus on praegu vähemalt võistkondade esinumbrite jaoks eelkõige testvõistlus enne suvehooaja tähtsamaid starte juulis-augustis.

Alavõitude poolest oli Eesti koondise edukaim tänavusel maavõistlusel Andres Olvik, kes võitis kõik kolm seliliujumise distantsi. “Praegu ei ole kõige teravam vorm, sest just tulime Hispaaniast laagrist, kus sai 10 päeva tugevat tööd tehtud. 200 seda näitas, et natuke minekut on, aga kergusest ja kiirusest on puudu veel,” rääkis Olvik.

Eesti juunioride koondise esinumber Pjotr Degtjarjov edestas Soome eakaaslasi kahel vabaltujumise distantsil ja rinnuliujumise sprindis. “Iga võistlus on vajalik. Nagu mu isa ütleb – see on võistlus, kus saab proovida ja katsetada. Suurtel võistlustel sa ei hakka enam proovima, seal tuleb ujuda juba,” tõdes Degtjarjov.

Maavõistluse kõige haaravam duell toimus meeste 4×100 meetri kombineeritud teateujumises. Andres Olvik ja Filipp Provorkov kahel esimesel etapil ujusid Eesti meeskonnale 3-sekundilise edu, kuid sellest jäi väheks. Soomlaste ankrumees Ari-Pekka Liukkonen jõudis finišiseina puudutada kolm sajandikku varem, kui Lauri Käi.

Kokkuvõttes võitis Soome koondis maavõistluse üldskooriga 132:98 ning juunioride arvestuses jäid samuti peale põhjanaabrid.