fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Talisport

Eesti tüdrukud kirjutatakse kahevõistluse ajalukku

1 minutit lugemist

Täna algab Norras kahevõistluse ajaloo esimene  rahvusvahelise suusaliidu (FIS) võistlus, kus lumel on esimest korda mõõtu võtmas naiskahevõistlejad, kelle hulgas ka Eesti noored kahevõistluse tüdrukud.

Eesti kahevõistluse tüdrukud ajaloo esimesele võistlusele minemas.

Eesti kahevõistluse tüdrukud ajaloo esimesele võistlusele minemas.

Eesti kahevõistluse ja suusahüpete alakomitee juhataja Ago Markvardti sõnul vaadati mõned aastad tagasi Eestis pealt, kuidas sündis naiste suusahüpe – täna oleme ise osalised naiste kahevõistluse alguse juures. „Rõõm on näha, et tüdrukuid tuleb suusahüpete ja kahevõistluse alade juurde järjest enam ning üha rohkem suudame nendel aladel ka rahvusvahelistel võistlustel Eestit esindada. Loodan, et täna võistlustulle asuvad tüdrukud esindavad Eestit ka järgmistel Olümpiamängudel  2018. aastal,“ lausus Markvardt.

11. ja 12. märtsil toimub Trondheimis FIS noorte karikavõistlus (FIS Youth Cup) kahevõistluses, kus esmakordselt ajaloos on poistele lisaks võistlemas ka 12-17-aastased tüdrukud. Tüdrukutest lähevad Eestit esindama Triinu Hausenberg ja Annemarii Bendi Võru Spordikoolist ning Airiin Pikk Elva Suusaklubist. Poistest on Eesti eest väljas Ivo-Niklas Hermanson Nõmme Spordiklubist ning Andreas Ilves ja Kevin Maltsev Elva Suusaklubist.

Noored viivad võistlema treenerid Olev Roots ja Andrus Ilves.

Võistlusel on Eesti kõrval esindatud veel Austria, Soome, Tšehhi, USA, Venemaa, Sloveenia ja Poola.