Triatlon

Eesti triatlonihooaja tippsündmus, IRONMAN sarja triatlon ja festival Otepääl 3.-6. augustil

2 minutit lugemist
Otepää, 02.08.2015 Trismile triatlon Otepääl Foto: Ülla Tamm/Valgamaalane

Eeloleval nädalvahetusel toimub Otepääl, Pühajärve ääres Baltimaade suurim triatlonifestival. Tegemist on Eesti triatlonisuve tippsündmusega, kus põhidistantsil stardivad 35 riigi esindajad ning festivali jooksul pakutakse sportimise ja kaasaelamise võimalusi kõigile soovijatele.

Võistluskeskus ja spordilaat avatakse 3. augustil ning see jääb avatuks pühapäeva, 6. augustini. Neljapäeval, 3. augustil kell 17 toimub Zoot avaveeujumise Pühajärve etapp, kus on kavas Eesti meistrivõistlused avaveeujumises (10 km) ning osaleda saab 2 km distantsil ning laste distantsil 250 m.

Reedel, 4. augustil kell 19 toimub Seve Ehituse heategevusjooks, mille osavõtumaks läheb SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetuseks. Heategevusjooksust võtavad osa Raivo E. Tamm ja Märt Avandi, kes on valmistunud hea eeskuju persoonidena laupäevaseks poolpika triatloni distantsiks. 5 km heategevusjooks või kõnd on jõukohane kõigile ning kõik on teretulnud reede õhtul Pühajärve äärde sportima ja toetama Lastefondi.

Laupäeval, 5. augustil kell 10 antakse start poolpikale – SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group – triatlonile. Stardis on ligi 1000 osalejat 35 riigist. Lisaks individuaalvõistejatele osalevad 75 spordiklubide, ettevõtete, riigiasutuste, sõprade ja perede võistkonda, kus triatloni alad on jagatud võistkonna liikmete vahel.

Raivo E. Tamm ja Märt Avandi on valmistunud sellel aastal hea eeskuju persoonidena Otepää triatloniks. Taaskord on stardis eelmise aasta eeskujud Tanel Padar ja Kalev Kruus ning treener Sandra Raju. Ajakirjanikest võib leida stardinimekirjast taaskord Raivo Rimmi nime ning hiljuti esimese triatloni teinud Sten Teppani. Triatlon aitab vormis püsida Martin Järveojal, Ott Tänaku kaardilugejal ning samuti on stardis taas Raio Piiroja ja Jürgen Ligi. Kirill Kotsegarov stardib Jooksuekspert võistkonna liikmena.

5. augustil selguvad Eesti meistrid poolpikal distantsil. 2016. aasta tiitlit tuleb kaitsma Ivo Suur.

Eelmise aastaga võrreldes on stardis rohkem elukutselisi triatleete. Esimest kohta nii meeste kui ka naiste arvestuses tulevad kaitsma eelmise aasta võitjad Viktor Zyemtsev ja Verena Walter. Stardis on nii IRONMAN Hawaiil maailmameistrivõistlustel triumfeerinud kui ka IRONMAN erinevaid võistlusi võitnud ja parimaid kohti saavutanud Thomas Hellriegel, Esben Hovgaard, Helle Frederiksen, Anja Beranek ja teised.

IRONMAN 70.3 miili pikkune triatlon ehk poolpikk triatlon koosneb 1,9 km ujumisest, 90 km rattasõidust ning 21,1 km jooksust.

Lisaks Eesti meistritiitlitele jagatakse Otepääl vanuseklasside parimatele 50 kohta IRONMAN 70.3 World Championship maailmameistrivõistlustele 2018. aastal, mis toimuvad Lõuna-Aafrikas.

2016. aastal esimest korda Otepääl toimunud IRONMAN 70.3 distantsi võistlus valiti osalejate tagasiside alusel parimaks uuest võistluseks ning võistlejate rahuoluküsitluse järgi parimate IRONMAN sarja selle distantsi võistluse hulka üle kogu maailma.

Pühapäeval, 6. augustil kell 10 algavad Pom’bel IRONKIDS võistlused, kus on võimalik tulla lihtsalt jooksma, võistelda aquatlonis või teha minitriatloni. Kell 13 antakse start lühitriatlonile 4:18:4 Otepää, kus tuleb ujuda 400 meetrit, rattaetapp on 18 km ja jooks 4 km.

Kõikidele võistlustele on võimalik veel kohapeal võistluskeskuses registreerimine.

Võistluskeskuses on 3.-6. august suur spordilaat, mitmed seminarid ning kultuuriprogramm, sh kontsert 5. augusti õhtul.

Triatlonifestivali aitavad korraldada ja läbi viia sajad vabatahtlikud, spordivabatahtlike liikumine SCULT ning paljud sponsorid ja toetajad.

Põhjalikum ajakava:
http://eu.ironman.com/et-ee/triathlon/events/emea/ironman-70-3/otepaa/sportlased/ajakava.aspx#axzz4oO3zVzpI
Facebook: 
https://www.facebook.com/IM703Otepaa