TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Eesti trepijooksu karikasarja võitsid Rauno Tiits ja Merlyn Valma

1 Minutit lugemist
Trepijooksu karikasarja võitjad Merlyn Valma ja Rauno Tiits. Foto: Erkki Viljarand

Trepijooksu karikasarja võitjad Merlyn Valma ja Rauno Tiits. Foto: Erkki Viljarand

Eile õhtul Tallinnas Telia peamajas toimunud Eesti trepijooksu karikasarja viimase etapi võitsid Rauno Tiits ja Marika Turb, sarja kokkuvõttes osutusid parimateks Rauno Tiits ja Merlyn Valma.

Tiits tõusis 14. korrusele ajaga 55,1. Teise koha sai Lauri Ulm (Täppsportlased) 57,8-ga ja kolmanda koha Martin Remmelg 1.03,2-ga. Rauno Tiits võttis eilset jooksu rahulikult. “Karikasarjas oli asi enne viimast etappi selge. Pinget ei olnud, kuid siiski hea meel, et võitsin nii hooaja viimane etapi kui karikasarja. Eile kõik sujus. Tegin täpselt sellise tulemuse nagu vaja. Kuna teadsin eelnevalt Lauri aega, võttis see pinged ka etapivõidu osas maha,” rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest võitis eilse sprindi Marika Turb (Head Inimesed) ajaga 1.12,2. Tema edu teisena lõpetanud karikasarja üldvõitja Merlyn Valma (Treeningpartner) ees osutus napiks. Valma kaotas vaid viie sajandikuga. Kolmandaks tuli tema klubikaaslane Sigrid Turja ajaga 1.17,9.

Marika Turb läks starti teadmisega, et peab väga hea jooksu tegema, et üldsarjas kolmas koht kindlustada. “Sarja esimesed naised on ikka pikematel treppidel olnud hirmkõvad. Kuna Telias oli “ainult” 14 korrust, siis teadsin, et selline lühike ja kiire distants peaks mulle rohkem sobima – eelmise aasta Telia etapi ma võitsin, seega ootasin head tulemust. Et suutsin Merlyniga joosta pea sama aja, oli pisut mulle üllatus, kuna ta on olnud väga kiire – super hea hooaeg temalt üleüldse,” kitis Turb konkurenti.

Eesti trepijooksu karikasarja võitis naistest Merlyn Valma 568 punktiga, järgnesid Piret Põldsaar 532 ja Marika Turb 404 punktiga. Meestest võitis sarja suure eduga Rauno Tiits, kes kogus 608 punkti. Teise koha sai Lauri Ulm 528 punktiga ja kolmanda koha Marek Karm 370 punktiga. Arvesse läks 6 parimat tulemust 8 etapist.

Telia trepijooksu tulemused

Trepijooksu karikasarja tulemused