fbpx
Muud aladOrienteerumine

Eesti teatenaiskond suusaorienteerumise EMi neljas

1 minutit lugemist
Eesti naiskond suusaorienteerumise EMil. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Eesti naiskond suusaorienteerumise EMil. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Eesti naiskond suusaorienteerumise EMil, vasakult Epp Paalberg, Doris Kudre ja Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Eesti teatenaiskond koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre sai täna Türgis lõppenud suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel teatesõidus 4. koha.

Avavahetusest tulid esimesena venelannad, Epp Paalberg andis teate üle riikide arvestuses kuuendana, lisaks suurfavoriitidest Venemaale, Rootsile ja Soomele olid Eestist eespool veel ka Šveits (edu Eesti ees 5.55) ja Tšehhi (4.53). Kaotust liidritele kogunes Eestil 6.20, kuid hajutusvariandid erinesid üksteisest mitme minuti võrra ja Eestile sattus avavahetuseks üks pikemaid variante. „Jäin oma hajutusvariandil kiiresti üksi, kuid suutsin säilitada hea kiiruse ja tegin täna kindlasti oma parima soorituse neil võistlustel,” ütles Epp Paalberg.

Teist vahetust sõitnud Doris Kudre seadis eesmärgiks vahe vähendamine Šveitsi ja Tšehhiga ning see ka õnnestus – teises teatevahetuses vähenes tšehhitaride edu Eesti ees 1.32-le ja šveitslannad jäid 10 sekundi kaugusele. „Sõitsin terve raja üksinda, sest peakonkurendid ei olnud nägemisulatuses. Tundsin ennast täna hästi, haige õlg pidas vastu ning tegin kontrollitud soorituse, millega jään igati rahule,“ kommenteeris Doris Kudre.

Daisy Kudre pidas kolmandal vahetusel tasavägist heitlust Šveitsi ja Tšehhi ankrunaistega, kellest visamaks osutus nendel meistrivõistlustel individuaalselt kahel korral kaheksandaks tulnud tšehhitar Lenka Melchova. „Raja lõpuosas suutsin kitsastel tõusudel tšehhitariga piisava vahe sisse sõita, mida ta laiadel suusaradadel enam tagasi teha ei suutnud. Tundsin end täna väga hästi ja naiskonnaga võtsime tänasest päevast maksimumi. Neljas koht on meie parim teatekoht EM-võistlustel,“ sõnas Daisy Kudre.

Neljandana finišeerinud Eesti kaotas võitjatele 10.09, Tšehhi jäi Eesti selja taha 12 sekundiga. Võistlust juhtis algusest lõpuni Venemaa, kes edestas lõpuks Rootsit 1.48-ga ja Soomet 3.59-ga.

Meeste esikolmiku moodustasid Norra, Venemaa ja Rootsi. Venemaa hõbedases võistkonnas tegi teises vahetuses suurepärase sõidu 46-aastane Eduard Hrennikov, kes viis teise vahetuse lõpuks Venemaa kahe minutiga juhtima. Eesti meeskonda välja ei pannud.