fbpx
Suusatamine

Eesti teatenaiskond piirdus laskesuusatamise MK-etapil 14. kohaga

1 minutit lugemist
Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera
Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera

Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera

Eesti teatenaiskond sai täna Rootsis Östersundis lõppenud laskesuusatamise maailmakarikasarja avaetapil 4×6 km teatesõidus 17 finišisse jõudnud naiskonna seas 14. koha.

Kõige kehvemini läks laskmisega avavahetust sõitnud Regina Ojal, kes lamadestiirus pidi viimase märgi alla saamiseks kasutama kahte varupadrunit. Tiirust läks ta ära 17. kohal (+27,8). Püstitiirus tuli Ojal appi võtta kõik kolm varupadrunit, et üks ülesjäänud märk tabada. Kui tiirust sõitis ta minema 15. kohal (+57,5), siis oma vahetuse andis ta Tuuli Tomingasele üle 13. kohal (+1.08,3).

Tomingas tegi lamadestiirus head tööd ja täpne laskmine tõstis Eesti naiskonna 9. kohale (+52,5). Püstitiirus nii hästi tal ei läinud, seal läks vaja kahe märgi jaoks kahte varupadrunit. Ometi ei kaotanud Tomingas rohkem kui ühe koha ja viis Eesti naiskonna tiirust ära 10. kohal (+1.17,0). Vahetusalasse jõudis ta 11. kohal (+1.46).

Kolmandat vahetust suusatanud Johanna Talihärm suutis mõlemad tiirud puhtalt läbida ja andis vahetuse ankrunaisele Grete Gaimile üle 12. kohal (+2.16). Gaim näitas tiirudes samuti suurepärast laskmist ega vajanud ühtegi varupadrunit. Paraku andis ta sõidus järgi ning tõi Eesti naiskonna finišisse 14. kohal (+4.31,8).

Teatesõidu võitis Norra (Karoline Offigstad Knotten, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff ja Marte Olsbu Röiseland) ajaga 1:02.22,1. Tiirudes kasutasid nad ära kümme varupadrunit. Esmakordselt jõudis esikolmikusse Šveitsi naiskond (0+4), kaotades võitjale 8,5 sekundiga. Kolmanda koha sai Rootsi (+10,2; 0+8). 21-st startinud naiskonnast jõudis finišisse 17. Ringiga said liidrilt sisse ja võeti rajalt maha Sloveenia, Kasahstan, Lõuna-Korea ja Bulgaaria.