fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Eesti teatenaiskond kaotas MMil võitja Norrale seitsme minutiga

1 minutit lugemist
Mariel Merlii Pulles. Foto: MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES/SCANPIX
Mariel Merlii Pulles. Foto: MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES/SCANPIX

Mariel Merlii Pulles. Foto: MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES/SCANPIX

Eesti naiskond piirdus täna Lahtis toimuval suusaalade MM-il naiste murdmaasuusatamise 4×5 km teatesõidus 14. kohaga, kaotades võitjale Norrale üle seitsme minuti.

Esimest vahetust suusatanud Laura Alba andis oma vahetuse üle 14. kohal, kaotades liidrile Norrale selleks ajaks juba 1.50,8. Teist vahetust suusatanud Anette Veerpalu hoidis küll Eesti positsiooni, kuid kaotus liidrile kasvas 3.26,0-le. Kolmandat vahetust sõitis meil Tatjana Mannima, kes laskis Austraalia suusataja endast mööda ja tõi naiskonna viimase vahetuse algusesse 15. kohal. Tol hektkel kaotas Eesti naiskond Norrale 4.45,3.

Ankrunaisena rajale läinud Mariel Merlii Pulles hävis oma vahetusega veel üle kahe ja poole minuti, tuues Eesti naiskonna finišisse Norrast 7.09,6 hiljem 14. kohal. Eesti järel sai viimasena tulemuse kirja Austraalia naiskond. Ukraina finišisse ei jõudnud, sest sai liidrilt ringi pähe. Kahel eelmisel MMil ei ole Eesti naiskond finišisse üldse saanud tulla, sest viimase vahetuse suusataja ei ole rajale pääsenud. Seda naiskonna liidrilt ringiga sisse saamise tõttu.

Algusest peale juhtinud Norra naiskonna edu kasvas teisena lõpetanud Rootsi naiskonna ees 1.01,6-le, kusjuures viimast vahetust sõitis Marit Björgen, kes noppis sellelt MMilt oma kolmanda koldmedali. Norra jaoks tähendas see aga 100. kuldmedalit. Pronksmedalid kuulusid soomlannadele. Nende viimast vahetust suusatanud Krista Pärmakoski vedas pikalt rootslanna Stina Nilssoni ja üritas viimasel tõusul tast lahti rebida, kuid see plaan ei õnnestunud. Lõpusirgel pani Nilsson oma sprindivõimed maksma ja möödus soomlannast, tuues Rootsile hõbemedalid. Rootsi kaotas Norrale 1.02,1.

Naiste 4×5 km teatesuusatamise tulemused