fbpx
Muud aladOrienteerumine

Eesti orienteerujatest sai MMi tavarajal parimana Timo Sild 15. koha

1 minutit lugemist
Timo Sild võistlushoos. Foto: erakogu
Timo Sild võistlushoos. Foto: erakogu

Timo Sild võistlushoos. Foto: erakogu

Eestlastest sai Norras Østfold´i maakonnas alanud orienteerumise maailmameistrivõistluste täna tavarajal parimana Timo Sild 15. koha.

Sild suutis 16,6 km pikkusel rajal 26 kontrollpunkti üles leida ja finišisse jõuda võitjast 9.05 hiljem. “Lootsin paremat, kohta esikümnes. Tehniliselt tegin korraliku soorituse, füüsiliselt jäin aga parimatele kõvasti alla. Tulin nädal tagasi keskmäestikulaagrist ja võib-olla koen hetkel allatuleku-järgset vormi mõõnaperioodi. Koondise taustajõud on toiminud laitmatult ning selles osas poleks saanud midagi paremini teha,” lausus Sild Jooksjale.

Kenny Kivikas sai 27. koha (+16.31) ja Heino Ollin 46. koha (+27.05). “Arvestades kõiki asjaolusid, millised olid ettevalmistuse viimased 11 kuud, siis on tegemist väikese imega. Piltlikult võib öelda, et kui teised kõvasti trenni tegid, siis olin mina operatsioonilaual. Sel aastal on keskmine Eesti harrastusjooksja jooksnud rohkem kui mina,” ütles Kivikas. Ta pidi mõlema jala lõikuse läbi tegema eelmise aasta septembris ja selle aasta jaanuaris.

“Täna oleks lihtsa võttega saanud ka neli minutit kiiremini jootsa, aga need on oleksid. Faktidele otsa vaadates olen rahul sellega, mis tulemuse täna saavutasin. Väga palju Eesti vastupidavusspordialade sportlasi ei saa öelda, et on maailmas TOP 30 hulgas,” märkis Sild. “Loodetavasti on nüüd suurte probleemidega ühel pool ja järgmised aastad juba paremad.”

Maailmameistritiitli võitis 31-aastane norralane Olav Lundanes ajaga 1:30.09. Hõbedale tuli tema kaasmaalane Kasper Fosser (+1.39) ja pronksile šveitslane Daniel Hubmann (1:33.07).

Meeste tavaraja tulemused

Eestlannadest tegi 11,7 km pikkusel ja 21 kontrollpunktiga tavarajal parima tulemuse Evely Kaasiku, kes sai 22. koha (+18.43). Annika Rihma lõpetas 26. kohal (+20.12). Kaheksanda MM-kulla võitis 26-aastane rootslanna Tove Alexandersson, kes läbis raja 1:09-ga. Teiseks tuli tema kaasmaalane Lina Strand (+6.16). Pronksmedali võitis šveitslanna Simona Aebersold (+6.50).

Naiste tavaraja tulemused