fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Eesti Ööjooksu korraldajad langetasid osavõtutasu aprilli lõpuni kehtinud määradeni

1 minutit lugemist
2019. aasta Ööjooksu start. Foto: Kaido Kabral
2019. aasta Ööjooksu start. Foto: Kaido Kabral

2019. aasta Ööjooksu start. Foto: Kaido Kabral

“Langetasime osavõtutasu kuni saabub kõikidele ööjooksjatele ja meile korraldajatena kindlus, millisel moel, millal ja kas saame 2020. aastaks planeeritud sündmusi ja suurüritusi korraldada. Seniks oleme lisaks tavapärasele garanteerinud kõikidel meie spordisündmustel osalustasu ülekandmise 2021. aastaks. Seda juhul kui sündmusi lubatud moel korraldada ei peaks saama”, põhjendab otsuse tagamaid Viking Line Eesti Ööjooksu peakorraldaja Marko Torm.

“Tegeleme jätkuvalt sündmuste ettevalmistamisega, keskendudes suurel määral tervisekaitsele ja inimeste turvatunde taastamisele. Seda infot, mitme osalejaga sündmust korraldada saab, ootame valitsuse esindajatelt. Kui sügiseks nähakse ette võimalust ja tõenäosust korraldamiseks, siis oleme valmis ka augustisse planeeritud sündmusi ligi kuu jagu või veidi peale edasi lükkama. Seda kõike loomulikult juhul kui liikumisüritusi on võimalik läbi viia osaleja jaoks turvaliselt ja tervisega riskimata. Kõikide korraldaja otsuste vastu võtmiseks on siiski vajalikud mai keskpaigaks lubatud konkreetsed juhised valitsuselt. Alles seejärel on võimalik kujundada seisukoht ja suhelda osalejate ning huvilistega” lisab Torm.

Korraldajad ei välista, piirangute jätkumisel, ka sündmuse virtuaalset korraldust või edasi lükkamist 2021. aastasse. Sellistel juhtudel arvestatakse osalejate soovide ja tahteavaldustega.

“Selge on see, et ka osaleja enesevastutus ja distsipliin saab tulevikus kõikidel sündmustel olema oluliselt tähtsamal kohal. Kui oled vähegi tõbine või ilmnevad pisemadki haigusnähud, siis tuleb püsida kodus”, märgib korraldaja.

Rakvere Maraton MTÜ korraldab järgmisi liikumissündmusi: Viking Line Eesti Ööjooks, Eesti Ööjooks – Ülemiste eri, Eesti Ööjooks – Talve eri, Võsu Südasuve Challenge. Täiendav info ja registreerimine: ööjooks.ee.