TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Eesti nelik segateatesõidus viimase vahetuseni ei jõudnud

1 minutit lugemist
Kadri Lehtla. Foto: Scanpix

Kadri Lehtla. Foto: Scanpix

Eesti võistkond ei jõudnud täna Rootsis Östersundis laskesuusatamise MK-sarja avaetapil segateatesõidus neljanda vahetuseni, sest kolmandat vahetust suusatanud Roland Lessing sai liidrilt ringi sisse.

Avavahetuses suusatanud Kadri Lehtla jäi juba 1,7 km peal suurest grupist maha. Lamades tiirus kõik märgid puhtalt alla lasknud Lehtla läks tiirust minema 18. kohal, kaotades liidrile tol hetkel 27,5 sekundiga. Paraku lisandus suusarajal 3,7 km peal sellele 25 sekundit juurde. Püstitiirus pidi Lehtla kasutama ühte varupadrunit ning Eesti langes 22. kohale (+1.29,8). Vahetuse andis ta Johanna Talihärmale üle 23. kohal, kaotades liidrile juba 2.20-ga.

Teist vahetust sõitnud Johanna Talihärm kaotas esimese 700 meetri järel Eestile juurde veel 16 sekundit. Lamades tiirus tegi ta koguni neli möödalasku ja kasutas ära kõik kolm varupadrunit. Ent ka sellest ei piisanud ning eestlannal tuli läbida üks trahviring. Tiirust sai ta minema 24. kohal, kaotades liidrile üle nelja minuti. Püstitiirus läks Talihärmal küll ainult üks lask mööda, kuid ühe märgi alla saamiseks pidi ta mängu panema kõik kolm lisapadrunit. Tiiru järel kaotas Talihärm liidrile juba 5.04. Vahetuse ajaks lisandus sellele veel 16 sekundit.

Kolmandas vahetuses suusatanud Roland Lessing pääses enne lamades tiiru jõudmist napilt liidrilt ringiga sisse saamisest ning tegi tiirus puhta töö. Püstitiirus läks tal vaja ühte lisapadrunit. Ankrumehele Kauri Kõivule Lessing teatevahetust üle anda enam ei saanud, sest enne tegi liider talle ringiga sisse ja ta võeti rajalt maha.

Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts ei osanud veel öelda, mis Kadri Lehtlaga lahti. “Peale sellist sõitu vajab sportlane natuke aega, et ise analüüsida. Ei usu, et Kadri funktsionaalne seisund on nii kehv, et 2 km ringil kaotab ühe minuti. Siin peab olema mingi muu põhjus. Johanna ei ole kindlasti oma parimas seisundis. Ta saabus kolm päeva tagasi Ameerikast, kus õpib ja ajavahega aklimatiseerumine võtab natuke rohkem aega. Tänane võistlus oli pigem heaks lahtisõiduks,” lausus Tobreluts Jooksjale.

Segateatesõidu võitis Norra nelik, kes ei eksinud tiirudes kordagi. Teiseks tulnud Itaalia (üks trahviring) kaotas 5,3 ja Saksamaa 6,4 sekundiga.

Segateatesõidu tulemused