fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladOrienteerumine

Eesti meistriteks orienteerumise pikal rajal tulid Kerstin Uiboupin ja Andreas Kraas

1 minutit lugemist
Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Raplamaal Varbolas selgitati tänavuse orienteerumisjooksu hooaja viimased Eesti meistrid pikal rajal, kelleks naiste põhiklassis on Kerstin Uiboupin (OK Võru) ning meeste põhiklassis Andreas Kraas (SK Saue Tammed).

Naiste põhiklassis asusid favoriitidena starti kolm Eesti B-koondise liiget: Kerstin Uiboupin, Eleri Hirv ja Margret Zimmermann, kes ühistardist joostud 14,5 km 25 kontrollpunktiga raja läbisid suures osas kolmekesi koos. Vaid mõneks punktivaheks jäi pärast väikest viga tagaajaja rolli Kerstin Uiboupin, kuid enne raja viimast kolmandikku oli ta konkurentidele taas järele jõudnud ning esikolmiku järjestus selgitati lõpuspurdiga. Kõige teravama jalaga pärast pea kahetunnist pingutust oligi Kerstin Uiboupin (1:55.14), kellest kahe sekundiga jäi maha Eleri Hirv (1:55.16; mõlemad OK Võru) ning pronksi teenis Margret Zimmermann (1:55.24; OK Kape).

Meeste põhiklassis esikoha pretendenti ette ennustada ei saanud, kuna stardis ei olnud ühtki Eesti A- ega B-koondise liiget. Stabiilse ja tehniliselt puhta jooksuga tõusis raja keskel võistlust juhtima 40-aastane Andreas Kraas (SK Saue Tammed), kes lõpetas 23 km pikkuse ja 30 kontrollpunktiga raja uhkes üksinduses ajaga 2:41.16. Hõbeda ja pronksi nimel pidasid ligi 9 minutit hiljem maha duelli Siim Klais (OK Võru, 2:50.28) ja Hannes Poolamets (SK Saue Tammed, 2:50.33).

Juunioride parimateks osutusid Kristel Kõivo (Värska OK Peko) ja Kaarel Vesilind (SRD SK). Kokku selgitati Eesti meistrid 29 vanuseklassis ning osalejaid neis kokku pea 270. Esmakordselt kasutusel olnud maastikul ning värskel kaardil ühisstartidest peetud võistlus pakkus paljudes võistlusklassides põnevust kuni finišijooneni, rajameistritööd tegid Tiit Tatter ja Rein Unt, ladusalt kulgenud võistluse korraldas OK TON, peakorraldaja oli Sven Rea.