fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Eesti maratonitiim täienes kolme jooksjaga

1 minutit lugemist

Eesti maratonitiimi lisanduvad uute liikmetena Tallinna maratonil ootuspärase debüüdi teinud Leila Luik, samuti Liina Luik ja Viljar Vallimäe. Varasemast jätkavad tiimis tänavusel hooajal maratonis arengut näidanud Taivo Püi ning Kaupo Sasmin.

,

“Kuigi Liina Luik ja Viljar Vallimäe ei ole maratonitulemust veel kirja saanud (Tallinna maraton läks mõlemal haiguse nahka – toim.), on nende viimase aasta areng ning tase lühematel distantsidel, eelkõige poolmaratonis olnud korralik,” põhjendas valiku tegemist Jooksuportaalile Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade juht Toomas Tarm. Ta näeb Vallimäel reaalset võimalust joosta kevadel maratoni alla 2:20 ja Liina Luigel alla 2:50.

,

Eesti maratonitiimi kandidaat Ilja Nikolajev valmistub 13. novembril toimuvaks Torino maratoniks. Miinimumeesmärgi 2:30 alistamisel hakkab ka tema saama tiimist toetust. Torinos jookseb ka Taivo Püi, kellel oligi hooaja ülesehituses plaanis joosta maraton hilissügisel. Toomas Tarmi hinnangul on Püi suuteline parandama kevadel Rotterdamis joostud aega 2:24.19 paari minutiga.

,

Kuna maratonitiimi praegune peaeesmärk on osalemine ning väärikas esinemine 2014 aasta EMil, siis tuleb kandidaate otsida just nimetatud jooksjate hulgast. “Kõikidel kestvusaladel toimub areng väga aeglaselt ja kindla loogika järgi. On ebatõenäoline, et keegi üllataja suudaks veel 1-2 aastaga vajalikule tasemele jõuda,” märkis Tarm.

,

Järgmise aasta eesmärgiks on kõigil tiimi liikmetel jõuda oma tasemelt ja tulemustelt tiitlivõistluste normi lähedale, meestel 2:20 tasemele ja naistel alla 2:50. Praeguse seisuga paistab see Tarmi sõnul täiesti reaalne olevat Taivo Püil, Viljar Vallimäel ja õdedel Luikedel. Kaupo Sasmin ja Ilja Nikolajev võiksid selleks suutelised olla 2013. aastal. “Kui Londoni olümpia B-normi täitmine saab järgmisel kevadel ilmselt veel liiga raske ülesanne olema, siis 2013.aasta MMil loodame juba kindlasti näha stardis ühte või mitut Eesti maratonijooksjat. Järgmise aasta tiitlivõistluse eesmärgiks oleks sügisene poolmaratoni MM ning seal vähemalt ühe mees- ja ühe naisjooksja osalemine,” lausus Tarm.

,

JOOKSUPORTAAL