Ajakiri JooksjaMuud aladTalisportUudised

Eesti lumelauakrossi sõitja Mai Brit Tederi edukas hooaeg

1 minutit lugemist
Foto erakogu: Mai Brit Teder
Pilt erakogu: Mai Brit Teder

Eesti lumelauakrossi sõitja Mai Brit Tederi edukas hooaeg sisendab optimismi tuleviku osas


Märtsikuuga lõppes 15-aastase Mai Brit Tederi esimene täispikk hooaeg lumelauakrossi sõitjana ja treener Magnar Freimuthi sõnul kulges hooaeg üle ootuste hästi ning edukalt. Läbi hooaja pidevat progressi näidanud noor sportlane tegi kaasa 14 rahvusvahelist kõrgetasemelist võistlust, millest kahel korral õnnestus murda finaali ehk nelja parema hulka. Hooaja viimased võistlused Itaalias juunioride maailmameistrivõistlustel ja kohalikel meistrivõistlustel ei õnnestunud päris ootuspäraselt, kuid väärt kogemuse võrra rikkamaks sellegi poolest saadi. Magnar Freimuth: ” Juunioride MM-il maailma parimatega mõõtu võttes sai võistluspinge Mai Britist küll jagu, kuid nägime, mida maailma parimad sõitjad teevad, kuidas nad sõidavad ja mida peame tegema, et neile järgi jõuda. Kaalusime enne maailmameistrivõistlusi ka muudatust tehnikas, mis oleks võinud anda natukene hoogu juurde, kuid otsustasime koos sportlasega, et jääme endale kindlaks ja muudatusi ei tee. Tehnilised muudatused viisime sisse Itaalia meistrivõistlusel, kus õnnestus saavutada juunioride klassis kvalifikatsioonis 6.koht kaotades parimale vaid 2 sekundit. Sealjuures tasub märkimist, et antud võistlustel olid stardis praktiliselt kõik sportlased, kes ka juunioride maailmameistrivõistlustel tegusid tegid ja hooaja viimane võistlus nii positiivse emotsiooniga lõpetada on ainult rõõm.”

Foto erakogu: Mai Brit Teder


Eriliselt teebki sportlasele ja treenerile rõõmu, et kui hooaja alguses kogunes kaotust kiirematele ligi 7 sekundit, siis hooaja lõpuks õnnestus vahe kärpida märkimisväärselt väiksemaks ning annab kindlust, et töö mida tehakse on õige. Järgmiseks hooajaks valmistumisel plaanitakse astuda järgmine suur samm ja asuda treenima koos Slovakkia või Hollandi tiimiga, et igapäevaselt oleks võimalik treeningutel teha korraliku sparringut ning sõita külg külje kõrval endast tugevamate sportlastega.

Mai Brit Tederi hooaja saagiks jäid juunioride maailmameistrivõistluste 33.koht, Tšehhi meistrivõistluste 4.koht ja Itaalia juunioride meistrivõistluste 13.koht.