fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Eesti jooksuparemik koguneb Jõulumäele laagrisse

2 minutit lugemist
Murdmaajooksu Eesti meistrivõistluste esimesed meetrid Elvas. FOTO: JAN ÕIGLANE
21.-22. novembril toimub Pärnumaal Jõulumäel kestvusalade hooaega kokkuvõttev kahepäevane laager, kuhu on Eesti Kergejõustikuliidu poolt kutsutud ligi 60 kesk- ja pikamaajooksjat. Soovi korral saavad laagris osaleda ka teised huvilised.
Laupäeval pärast kogunemist Jõulumäele teeb lõppenud hooajast kokkuvõtte Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade alarühma juht Toomas Tarm. Ühtlasi räägib ta järgmise hooaja eesmärkidest. Sellele järgneb treenerite ülevaade lõppenud hooajale. Edasi annab füsioterapeut Tauno Koovit omapoolse ülevaate tähelepanekutest kestvusjooksjate hindamisel. Tema peab vastava loengu nii esimesel kui teisel laagri päeval. Tauno Koovit on lõpetanud 2010. aastal Tartu ülikooli magistrantuuri füsioteraapia erialal. Ta jätkab õpinguid liikumis- ja sporditeaduste doktoriõppes, kus peamiseks valdkonnaks on vananemisega seotud kehakoostise ja lihaskarakteristikute muutuste omavaheliste seoste uurimine. Põhikohana töötab ta füsioterapeudina Tartu ülikooli kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus sporditraumatoloogia keskuses. Ta on täiendanud ennast erialaselt Eestis, Lõuna-Aafrika Vabariigis, USA-s, Islandil, Portugalis ning Brasiilias. Spetsialiseerumisvaldkondadeks on skeletilihasüsteemi- ning spordifüsioteraapia. Mõlemal päeval on Jõulumäel kavas ka ühistreening. Esimesel päeval tehakse jooksuharjutusi ja teisel päeval joostakse koos pikka krossi.
Alaliidu poolt on laagrisse kutsutud Raimond Valler, Andi Noot, Kaur Kivistik, Allar Lamp, Tiidrek Nurme, Olavi Allase, Priit Aus, Roman Fosti, Heinar Vaine, Kaupo Sasmin, Sergei Tšerepannikov, Raivo Alla, Ivar Ivanov, Dmitri Aristov, Kelly Nevolihhin, Heleene Tambet, Liina Tšernov, Jekaterina Patjuk, Liina Luik, Leila Luik, Lily Luik, Evelin Talts, Kaisa Kukk, Olga Andrejeva, Keiti Mets, Birgit Pihelgas, Egle Heleene Ervin, Helin Meier, Karl Mäe, Rasmus Kisel, Janno Joala, Mikk Laanes, Martti Medar, Johanna Ardel, Elis Helen Starkopf, Darja O konnel Bronin, Laura Ernits, Denis Shalkauskas, Leonid Latsepov, Mark Abner, Johannes Erm, Vladislav Härm, Karel Sander Kljuzin, Elery Zadonski, Hannagret Luks, Galina Gritskevits, Epp Paalberg, Melissa Maria Akkel, Martin Teppan, Sander Jesin, Joonas Anton Jürgenstein, Martin Kivimaa, Ethel Elisabeth Truus, Liis Grete Atonen, Milena Suslova, Marilin Riives.
“Eriti on laagrisse oodatud kõikide jooksutreenerite ja klubiesindajad. Laagri üheks eesmärgiks on ühiselt arutada ala arenguteid ja -võimalusi, sealhulgas võistluskalendrit ning muid küsimusi,” ütles Jooksuportaalile Toomas Tarm. Kõigil nimekirjas olevatel sportlastel ja/või nende treeneritel, samuti teistel osavõtuhuvilistel, tuleb teatada oma osavõtust hiljemalt 10. novembriks e-postil toomas@maratonitiim.ee või telefonil 50 78 820. Samadel kontaktidel saab vajadusel lisainfot. Veel palutakse samaks tähtajaks teatada kõikil neil huvilistel, kes soovivad laagris osaleda. Koos majutuse ja toitlustusega on laagri maksumus 35 eurot. “Laagrist osavõtu saame garanteerida ainult õigeaegsel teatamisel,” rõhutas Tarm.
JOOKSUPORTAAL