fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Eesti Energia tervisejooksu ja tervisekõnni osalejad tegid kolm tiiru ümber maakera

1 minutit lugemist

Rahva- ja tervisesportlaste seas populaarne liikumissari Eesti Energia Tervisejooks ja Tervisekõnd lõpetas oma üheksanda hooaja. 2011. aastal võttis üritusest osa 2122 tervisespordisõpra. Üheskoos läbiti 133 520 kilomeetrit, mis on rohkem kui 3 tiiru ümber maakera.

„Eesti Energia Tervisejooksu ja Tervisekõnni sari oli taas populaarne. Ka sel aastal osales üle 400 tiimi, individuaalosalejatena lõi kaasa aga 176 tervisesportlast,“ sõnab sarja korraldaja Urmo Raiend MTÜ-st Stamina Spordiklubi. „Sarja võistlusmomendi teeb eriliseks see, et kedagi ei premeerita raja kiire läbimise eest. Oluline on hoopis osalemisaktiivsus,“ räägib Raiend.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink sõnab, et liikumissarja eesmärk on innustada inimesi regulaarselt liikuma. „Eesti inimeste eluiga on liiga lühike. Üheks põhjuseks siin on südameveresoonkonna haigused, mis on peamiselt põhjustatud vähesest liikumisest. Eesti Energia soov on olnud tuua regulaarse tervisespordi juurde üha rohkem inimesi,“ selgitab Rink.

Lisaks iganädalasele sportlikule pingutusele pakkus sarja meditsiiniline personal osalejatele tasuta võimaluse teostada sarja alguses ja lõpus terviseuuringuid. Soovijatel  mõõdeti vererõhku, rasvaprotsenti, kolesterooli ja veresuhkru näitajaid ning anti nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada.

Eesti Energia Tervisejooksu  sarja lõpuüritus toimus 6. oktoobril Rock Cafes. Hoogsal peol tunnustati aktiivsemaid osalejaid. Liikumissarja parimatele tiimidele ja üksikosalejatele panid sarja toetajad välja väärtuslikud auhinnad, mis loositi parimale tiimile, parimatele mees-, nais- ja segatiimile ning parimatele üksikosalejatele.

Mai algusest kuni septembri lõpuni toimus Eesti Energia Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarja raames kokku 42 jooksu- ja kõnnietappi erinevatel terviseradadel Tallinnas asuvates metsades ning loodusparkides. Eesti Energia koostöös Merko Ehituse ja Swedbankiga on rajanud üle Eesti terviseradade võrgustikku, et tagada kõigile eestimaalastele aastaringe tasuta liikumisharrastuse võimalus looduses. Tervisespordi sari on ellu kutsutud, et propageerida tervise eest hoolitsemist ning tutvustada terviseradade võimalusi.

Rohkem infot MTÜ Stamina Spordiklubi kodulehel www.stamina.ee