TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Eesti duo sai laskesuusatamise MK avaetapil 15. koha

1 minutit lugemist
Regina Oja. Foto: Scanpix

Regina Oja. Foto: Scanpix

Laskesuusatamise maailmakarikasarja avaetapp algas täna Rootsis Östersundis paarissegateatesõiduga, kus Eestit esindanud Regina Oja ja Rene Zahkna said 15. koha.

Avavahetust sõitnud Oja pidi 1,5 km pikkuse ringi suusatamise järel lamades lasketiirus ära kasutama kaks lisapadrunit ning lahkus tiirust 19. kohal, kaotades liidrist Ukraina esindajale 27,7 sekundit. Püstitiirus õnnestus Ojal kõik märgid ilma varupadruniteta alla lasta. Tänu sellele andis ta vahetuse Rene Zahnkale üle 12. kohal, kuid kaotust liidriks tõusnud Kasahstani laskesuusatajale kogunes 38,6 sekundit.

Regina Oja sõnul läks esimene tiir oodatust halvemini. “Lootsin paremat kiirust ja tulemust lamades laskmisest, võib-olla mõjutas pimeduse saabumine ja staadioni valgustus, sest pealelaskimise ajal oli veel päevavalgus suuresti, võis ajada tiheduse teise kohta tänu varjudele/valgusele, kuid see on vaid oletus,” ütles Oja Jooksjale. Ta loodab, et mida rohkem võistleb, seda paremaks ka läheb.

Tavaliselt tiirudes täpne olnud Rene Zahkna kasutas lamades tiirus ära kõik kolm lisapadrunit, kuid ka sellest ei olnud viimase märgi alla võtmiseks kasu, mistõttu mees pidi suusatama ühe 75 meetri pikkuse trahviringi. Tiirust pääses ta minema 18. kohal, kaotades esikohal olevale Austria laskesuusatajale 1.19. Püstitiirus Zahknal nii hullusti ei läinud, kuid ühte padrunit tuli tal siiski kasutada.

Järgmisena võttis Zahknalt vahetuse üle Regina Oja, kel läks lamades tiirus vaja ühte varupadrunit, kuid püstitiirus tõi ta kõik märgid puhtalt alla, hoides Eesti 15. kohal. Samamoodi läks ka viimast vahetust suusatanaud Rene Zahnkal, kes tõi Eesti finišisse 15. kohal, kaotades võitja Austria duole Lisa Theresa Hauser ja Simon Eder 3.06,1 (0+2).

“MK-sari algas väga halva noodiga. Teatesõit on viimane koht, kus tahaksin trahviringile minna. Kuigi tiirus oli väike keerutav tuul, ei tohiks sportlastel Östersundis laskmisega raskusi olla. Tagantjärele rikkusin enda esimese tiiruga ära võimaluse teha võistkonnal väga hea tulemus. Kõik kolm varupadrunit lasin küll ühte auku, aga ilmselt suutsin esimese lisapadruni võtmisega kaotada korraliku asendi. Kahju,” tunnistas Zahkna Jooksjale.

Teise koha sai Saksamaa duo Vanessa Hinz ja Erik Lesser (+16,5; 0+9) ja kolmanda koha Kasahstan koosseisus Galina Vishnevskaja, Maxim Braun (+32.7; 0+5).

Paarissegateatesõidu tulemused