fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Eesti alustas laskesuusatamise MMil segateatesõidu 15. kohaga

1 minutit lugemist
Rene Zahkna ja Regina Oja. Foto: Scanpix
Rene Zahkna ja Regina Oja. Foto: Scanpix

Rene Zahkna ja Regina Oja. Foto: Scanpix

Eesti võistkond sai täna Itaalias Anterselvas alanud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel 4×6 km segateatesõidus 27 võistkonna konkurentsis 15. koha.

Avavahetust sõitnud Regina Oja kasutas lamadestiirus ühte varupadrunit ja lahkus tiirust 13. kohal (+11,0). Püstitiirus vajas ta samuti ühte varupadrunit, kuid vaatamata sellele tõstis ta Eesti võistkonna 10. kohale (+22,4) ning sellelt positsioonilt andis ta ka vahetuse üle Johanna Talihärmale.

Talihärm läbis lamadestiiru puhtalt, ent sõidus andis ta järgi. Püstitiirus tuli Talihärmal võtta üks varupadrun. Tagasi suusarajale jõudis ta 12. kohal ja vahetusalasse 13. kohal (+1.20,8), kus andis vahetuse üle Rene Zahknale. Zahkna kasutas lamadestiirus kahte varupadrunit, kuid püstitiirus tegi korralikku tööd, hoides Eesti positsiooni. Oma vahetuse andis ta üle Kalev Ermitsale 13. kohal (+1.46,9).

Ankrumees Kalev Ermits võttis lamadestiirus ühe varupadruni, aga püstitiirus pidi ta ära kasutama kõik kolm varupadrunit. Viimases tiirus kulutatud aeg langetas Eesti 15. kohale. Sellel positsioonil ehk lõpetajatest eelviimasel kohal tõi Ermits ka Eesti võistkonna finišisse (+3.11,8). Peale Eestit jõudis lõpuni veel vaid Leedu, sest Poola, Slovakkia, Hiina, Jaapan, Läti, Kasahstan, Sloveenia, Bulgaaria, Belgia, Rumeenia ja Lõuna Korea võistkonnad võeti liidrilt ringiga sisse saamise pärast rajalt maha.

Maailmameistriks tuli Norra nelik, kes kasutas kokku 7 varupadrunit. Teise koha sai Itaalia (0+6; +15,6) ja pronksmedali pälvis Tšehhi (0+2; +30,8).

Laskesuusatamise MMi segateatesõidu tulemused