Jooksmine

Dmitri Aristov alistas Reinpauli maastikujooksul järvejooksude sarja võitja

1 minutit lugemist
Kolm kiiremat meest Reinpauli maastikujooksu autasustamisel. Foto: erakogu
Kolm kiiremat meest Reinpauli maastikujooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Kolm kiiremat meest Reinpauli maastikujooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Ebavere tervisepordikeskusest eile alanud ja seal finišiga lõppenud 27. Reinpauli maastikujooksu võitsid Dmitri Aristov ja Katrin Zaitseva.

Aristov läbis 10 km pikkuse põhidistantsi ajaga 38.16. Teisena lõpetanud DELFI järvejooksude sarja tänavune võitja Jaanus Kallaste (Treeningpartner) kaotas talle 24 sekundiga. Kolmandana lõpetas Johannes Sikk tulemusega 39.07.

“Võit tuli raskelt, sest stardis olid nii Johannes Sikk kui Jaanus kallaste, kes terve hooaaja minust eespool olnud. Esimesed minutid jooksime neljakesi koos, grupis jooksis veel Rauno Reinart. Sikk võttis esimese tõusu ees. Kolmandal kilomeetril jõudsin talle järgi, läksin mööda ja hakkasin eest ära jooksma,” rääkis Aristov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teise ringi kuuendal kilomeetril samal tõusul märkas ta enda taga Jaanus Kallastet. “Võtsin tõusu rahulikult, sest teadsin, et see on kõige raskem tõus. Kõik väiksemad tõusud proovisin võtta kiiremini, mis mulle ka võidu tõi,” märkis Aristov.

Jaanus Kallaste sõnul kulges jooks tema jaoks algusest peale raskelt, kuna ta ole peale Saaremaa kolme päeva jooksu enam väga trenni teinud, lisaks vaevab teda iga sügis/talvine põlvevalu. “Peale esimest rasket tõusu tekkisid kohe vahed sisse, Sikk ja Aristov said eest ära. Esimese ringi lõpus jooksin Sikust mööda ja Aristovile lähemale, aga teise ringi raske tõus jälle tõmbas jalad kinni ja Aristoviga tekkis jälle suurem vahe,” lausus Kallaste.

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Naistest võitis jooksu Katrin Zaitsev ajaga 48.25. Teise koha sai Moonika Pilli 49.01-ga ja kolmanda koha Anette Hallik 53.28-ga.

“See on üks raskemaid radasid, kus ma kunagi jooksnud olen. Ilmastikutingimused lisasid veel omakorda väljakutset. Jooksma tulles ei olnud mul otseselt mingit plaani. Pigem teadsin, et tõusudel tuleb pingutada ja laskumistel võimalikult palju puhata. Esimese ringi lõpus ei omanud mingisugust ettekujutust, kuidas teise ringi läbi teen. Teise ringi teisel poolel läks enesetunne paremaks ja tundsin ennast kindlalt võidu poole liikumas,” ütles Zaitsev. 8. kilomeetril nihestas ta kergelt jalga ja võttis sealt edasi lõpuni rahulikumalt. “Libe rada nõudis korralikke tehnilisi oskusi,” tõdes Zaitsev.

Poole lühema ehk ühe 5 km pikkuse ringi jooksid kõige kiiremini Meelis Veilberg (21.20) ja Merili-Mai Kivimets (23.26).

27. Reinpauli maastikujooksu tulemused