Muud aladOrienteerumine

Daisy Kudre võitis suusaorienteerumise MK-etapil tavaraja

1 minutit lugemist
Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Daisy Kudre võitis täna Põhja-Rootsis Vindelni suusakeskuses jätkunud suusaorienteerumise maailmakarikasarja esimesel etapil 20 km pikkuse tavaraja ajaga 1:37.12.

“Superemotsioonid, sest tegin täna ikkagi supersõidu. See oli peaaegu ideaalne sõit. Ma ei oleks saanud paremini teha. Füüsiliselt oli mul enesetunne väga hea. Rada oli küll hästi keeruline, aga keskendusin kindlalt kaardi lugemisele ning ühtegi viga ei teinud. Üks mu elu parimaid sõite ka siiani,” kommenteeris Kudre pärast võistlust enda sooritust.

“Eilse sprindi 6. kohaga ma ei olnud üldse rahul ja see tegi mind närviliseks. Tegin palju vigu ega saanud head rütmi. Seadsin eesmärgiks võtta kaardi lugemine sujuvamaks ja tempos võtta alla. Keskendusin võistluseks seatud ülesannetele. Kuna ma konkurente ei näinud väga, siis kohalisi eesmärke ei seadnud.”

Samas toimunud Euroopa noorte meistrivõistlustel saavutas Olle Ilmar Jaama tavarajal hõbemedali, kaotades rootslasele Albin Gezeliusele 11,5 km pikkusel rajal vaid 1.29. „Võtsin end täna kokku ja seadsin eesmärgiks teha puhas sõit, sest eilses sprindis sai mu tulemusele määravaks üks suur viga. Rada oli täna keeruline, teedevõrk metsas tihe ja etapid ristusid kaardil korduvalt, mis sundis mind eriti suure tähelepanuga kaarti jälgima. Ohtlik oli ka – laskumised olid väga tehnilised, kitsad ja kiired. Eelolevatel distantsidel – lühirajal ja teates – püüan teha sarnased sooritused, et ma suudaks sõita kindlalt ja kiirelt,“ rääkis Jaama.

Suusaorienteerumise MK-etapi tavaraja tulemused