Muud aladOrienteerumine

Daisy Kudre võitis suusaorienteerumises Soome koondise katsevõistlused

1 minutit lugemist
Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Daisy Kudre. Foto: Eesti Orienteerumisliit

18.-19. jaanuaril toimusid Soomes Sonkajärvil suusaorienteerumise võistlused, mis olid ühtlasi Soome koondisele Euroopa meistrivõistluste katsevõistlusteks. Mõlemal võistluspäeval osutus naiste põhiklassis Daisy Kudre.

Ta edestades soomlannat Marjut Turuneni tavarajal 1.13 ja lühirajal 1.40ga. Kudre sõnul tegi ta mõlemal päeval väga head sooritused, kuid kindlad võidud konkurentide ees tulid siiski üllatusena. Rajad olid tehniliselt keerulised ning tavarajal sulailma tõttu ka füüsiliselt rasked.

Naiste põhiklassis võistlesid ka Doris Kudre, (lühirajal 9. koht) ning Kelly Vildek (12. ja 16. koht). Meeste põhiklassis saavutas Mattis Jaama tavarajal 9. koha ja lühirajal 10. koha. Võidukad olid soomlased: tavaraja võitis möödunud aasta MMi tavaraja pronksmedali omanik Tero Linnainmaa ja lühiraja Tuomas Kotro.

Eesti suusaorienteerujatest osales võistlustel veel Sander Pritsik (M20 vanuseklassis vastavalt 6. ja 9. koht), Siim Turban (M20 klassis mõlemal päeval 12. koht), Timo Kudre (M15 klassis 5. ja 2. koht), Chris Marcus Krahv (M15 klassis mõlemal päeval 4. koht), Markus Juhkam (M13 klassis 1. ja 3. koht), Karl-Mattias Juhkam (M11 klassis mõlemal päeval 3. koht).