fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladOrienteerumine

Daisy Kudre tegi suusaorienteerumise MMil karjääri parima tulemuse

1 minutit lugemist
Daisy Kudre võistlemas. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Daisy Kudre võistlemas. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Daisy Kudre võistlemas. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Daisy Kudre tegi Põhja-Rootsis Piteå linna lähistel alanud suusaorienteerumise maailmameistrivõistluste avaalal eraldistardist 20 km pikkusel tavarajal oma karjääri parima tulemuse, saades 11. koha.

MM-i korraldajad planeerisid väga pikad rajad, mis koosmõjus mägise maastiku, sulailma, lumesaju ja pehmete rajaoludega tegid võistluse kõigile ekstreemseks füüsiliseks jõuprooviks. Eesti koondise liider Daisy Kudre sai vaatamata ühele teevalikuveale 11. koha (+14.59), mis on tema senise karjääri kõrgeim MM-koht. Kümnes koht jäi vaid seitsme sekundi kaugusele. Koondise treeneri Raul Kudre hinnangul annab tänane sõit head lootust Daisy kõrgeteks kohtadeks teiste võistlusaladel. Epp Paalberg sõitis välja 18. koha (+27.13).

Võitjate ajad venisid eeldatust märksa pikemaks ning vahed tulemustes olid tavapärasest oluliselt suuremad. Eriti võimas oli naiste seas maailma esinumbri, rootslanna Tove Alexanderssoni ülekaal. Algusest lõpuni võistlust juhtinud ja oma edumaad aina suurendanud kullavõitja edestas lõpuaja 1:47.53 juures lähimat konkurenti tervelt kuue minuti ja 11 sekundiga. Hõbeda ja pronksi teenisid venelannad Aljona Trapeznikova ja Maria Ketškina (+6.47).

Naiste 20 km raja tulemused

Ka meesteklassis osutus võitja ülekaal ilmneks – maailma esinumber, venelane Andrei Lamov võitis 22,5 km rajal ajaga 1:52.12 ja edestas hõbeda teeninud norralast Lars Moholdt’i (+2.46). Mõningase üllatusena sai pronksi soomlane Tero Linnainmaa (+3.51), kes enne võistlust asus maailma jooksvas edetabelis alles 11. kohal.

Eesti koondise meestele ei olnud nii pikk ja füüsiliselt ränk rada mitte just kõige sobivam. Parimana sai Mattis Jaama 23. koha (+31.17). Kevin Hallop lõpetas kohe tema järel 24. kohal (+33.10) ja Ilmar Udam 40. kohal (+40.14).

Meeste 22,5 km raja tulemused