Muud aladOrienteerumine

Daisy Kudre sai suusaorienteerumise MK-etapil 6. koha

1 minutit lugemist
Daisy Kudre. Foto: Raul Kudre
Daisy Kudre. Foto: Raul Kudre

Daisy Kudre. Foto: Raul Kudre

Daisy Kudre sai täna Põhja-Rootsis Vindelni suusakeskuses suusaorienteerumise maailmakarikasarja esimesel etapil sprindis 6. koha, mis on tema elu paremuselt teine tulemus MK-sarjas.

Kudre lõpuajaks kujunes 13.42. Doris Kudre sai 22. koha (14.57) ja Epp Paalberg 26. koha (15.31). Sprindi võitis rootslanna Magdalen Olsson tulemusega 12.54, teiseks tuli norralanna Evine Westli Andersen 13.24ga ja kolmandaks rootslanna Linda Lindkvist SWE 13.32-ga.

 „Olin endale eesmärgiks seadnud kuue parema hulka jõudmise. Selle plaani ma ka täitsin, kuid ei saa sellegipoolest oma tänase sooritusega rahule jääda. Rada oli väga kiire ja suhteliselt tehniline, keerukust lisas mitmete kaardistamata lumesaanijälgede ja otselõikamise võimaluste esinemine maastikul, mis kutsus esile päris suuri orienteerumisvigu ka favoriitide seas,” ütles Kudre.

“Tundsin ennast füüsiliselt igati konkurentsivõimelisena ja suutsin vältida suuri vigu, kuid 3-4 umbes 10-sekundilist eksimust lipsas siiski sisse. Finišeerides olin üllatunud, et sain sellise sõiduga nii kõrge koha, aga täna oligi selline võistlus, kus võitsid kõige vähem vigu teinud sportlased. Homsel tavarajal püüan leida sujuvama sõidustiili, täna ei õnnestunud seda tabada,” rääkis Kudre.

Meeste lõpuprotokoll oli märksa tihedam, kuus kiiremat mahtusid 15 sekundi sisse. Esikoha võitis venelane Andrei Lamov ajaga 13.22, järgnesid kaks norrakat: Jørgen Baklid 13.24-ga ja Lars Moholdt 13.26-ga. Mattis Jaama lõpetas ajaga 14.36, mis andis talle 21. koha.

„Tänase tuli olla keskmisest tähelepanelikum, kuna maastikul oli omajagu mootorsaanide poolt sõidetud lisajälgi ja mitmeid lõikeid. Suutsin need enamasti enda kasuks pöörata, kuid siiski tuli sisse ka üks suurem viga, mis mu lõpuprotokollis vähemalt viie koha võrra tahapoole nihutas. Ma ei saa rahule jääda oma kaardilugemise sujuvusega, mis põhjustas veel mõned väiksemad vead. Füüsiliselt jõudsin pingutada küll, kuid kindlasti pole mu seisund vormikõvera tipus. Siit saab paremaks minna! Loodan, et tänane võistlus oli hea lahtisõit järgnevateks distantsideks, kuna rahulolu tänane sõit veel ei pakkunud,“ ütles Jaama.