fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Bert Tippi võttis porisel Rabajooksul napi võidu Jaanus Kallaste ees

1 minutit lugemist
Bert Tippi ja Jaanus Kallaste Rabajooksu finišis. Foto: Nõmme linnaosavalitsus
Bert Tippi ja Jaanus Kallaste Rabajooksu finišis. Foto: Nõmme linnaosavalitsus

Bert Tippi ja Jaanus Kallaste Rabajooksu finišis. Foto: Nõmme linnaosavalitsus

Pühapäeval toimunud pikkade traditsioonidega Rabajooksu, mis leidis aset juba 92. korda, võitsid Bert Tippi ja Jekaterina Patjuk.

Meestest läbis 6,3 km pikkuse Rabajooksu ringi Bert Tippi ajaga 19.54. Jaanus Kallaste kaotas talle vaid kahe sekundiga. Kolmandana jõudis rabaringilt tagasi Robert Telpt 20.12-ga.

Bert Tippi jooksis kogu distantsi pundi eesotsas. “Rada oli porine ja libe ning teiste selja taga tundus ohtlik joosta. Allan Männi kukkus peale 1 km vasakpööret ja siis tundus, et pigem hoian enda ninaesise vabana ja läksin vedama,” rääkis Tippi ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolme kilomeetri peal jooksis ta neljaliikmelises juhtgrupis. “Terve pika tagasirge jooksime nii koos ja Robert Telpt hakkas vaikselt järele jõudma. Punt tundus liiga suur ja peale 5  kilomeetrit otsustasin tempot tõsta. Kaasa tuli ainult Jaanus. Viimased 2 km jooksimegi Jaanusega koos. Tegin pika lõpukiirenduse nii umbes 400 m. Viimane kilomeeetr tuli tänu lõpuspurdile 3.03-ga,” sõnas Tippi.

Naistest võitis rabajooksu Jekaterina Patjuk ajaga 21.33. “Jooks läks oli üks osa treeningutest. Vedasin algusest lõpuni. Kindlasti mängis rolli ilm. Jooksu keskel saime vihma ja teed olid kergelt mudased ja libedad, mistõttu pidin jooksma ettevaatlikult,” ütles Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Hooajale tõmbab ta joone alla 1. detsembril Valencias, kus jookseb maratoni.

Rabajooksu teise naisena ajaga 22.06 lõpetanud Liis-Grete Arro millegi ei kurtnud. “Ilm oli soe, rada mõnus. Keskmine km kiirus tuli 3.41, mille üle ka kurta ei saa. Teine koht oli täna ilmselt parim, mis võtta sai. Katja (Jekaterina Patjuk – toim.) on meil omaette klass. Ilus punkt aastale,” lausus Arro, kelle sõnul osutus lõppenud hooaeg tema jaoks ilusaimaks.

Kolmanda koha sai Maria Veskla 22.53-ga. “Rabajooksu lõpetasid täna kõik jooksusõbrad rõõmsate mudakollidena, minagi pingutasin nii kuis tuli. Kerge polnud üldse mitte. Hoidsime klubikaaslase Reemetiga tempot ja valisime lombiäärseid kohad jooksmiseks. Tore, et liialt kaua ei kestnud,” võttis Veskla jooksu kokku.

Poisid (sündinud 2007 või hiljem)
1. Adam Ojava 25.31
2. Omar Nisamedtinov 25.45
3. Märt Lukas Marran 26.22

Tüdrukud (sündinud 2007 või hiljem)
1. Mariliis Tiits 27.43
2. Berit Kant 28.20
3. Helis Heinsaar 29.52