fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Augusti lõpus toimub ultra- ja maastikujooks Lahemaa Challenge

2 minutit lugemist

mets_2

27. augustil toimub ultra- ja maastikujooks Lahemaa Challenge, milles eesmärk on pakkuda spordisõpradele võimalust proovida uut viisi pikamaajooksu. 100 km vahemaa saavad 3-5 liikmelised meeskonnad läbida teatejooksu põhimõttel. Unustatud ei ole ka tõsisemaid harrastajad, kes saavad end proovile panna individuaalselt 100 km ja 50 km distantsil.

Mõte pakkuda jooksuelamust teatejooksu formaadis sündis Lahemaa Challenge peakorraldajal Rain Bõmbergil, kes jooksnud nii Eestis kui välismaal, just teiste riikide kogemusele tuginedes. “Selline jooks pakub sõpradele võimaluse jooksukogemust jagada ja igal jooksjal valida vahemaa vastavalt oma võimetele,“ sõnab Bõmberg. Võimalik on joosta ka 50 km ja 100 km distansil, mis erineb olemasolevatest Eesti ultrajooksudest selle poolest, et joostakse kaunitel Lahemaa radadel, mitte ühel ja samal ringil.

Ürituse võistluskeskus asub mereäärses Võsu alevikus Võsu spordihoones.  Ühisstart antakse kõigile kell 8 Võsu rannast, kus pärast mõningast jooksu põigatakse korra maanteele, et võtta suund Käsmu järve suunas. Järgnevalt läbitakse Käsmu RMK matkarada sealsel poolsaarel ning tullakse tuldud teed tagasi Võsule. Jooks jätkub läbi Võsu aleviku kuniks pööratakse RMK matkaradadele suunaga Nõmmeveski poole, sealt jätkatakse Kalme oja matkarajani kuniks jõutakse Viru raba õpperajani. Pärast õpperaja läbimist Viru rabas võtavad võistlejad suuna tagasi Võsu poole läbides juba tuldud RMK matkaradu Kalme Oja-Nõmmeveski ning Nõmmeveski Võsu alevik. Vahetult enne finišisse jõudmist tuleb jooksjatel läbida lühike lõik Võsu-Oandu RMK matkaraja osast.Rajal on teeninduspunktid, kus pakutakse juua ja süüa.

100 km teatejooksus saavad osaleda 3, 4 või 5 liikmelised tiimid. Tegu võib olla nii meeskonna, naiskonna kui ka segatiimiga. Teatejooks näeb ette, et igas ajavõtupunktis toimub vahetus, kus jooksu jätkab järgmine liige. Vahetus toimub selleks märgitud vahetusalas. Vahetuste järjekorra valib iga tiim ise, kuigi sõltuvalt tiimide suurusest peab iga liige läbima kindla arvu vahetusi. Kõik vahetused võib teha korda mööda, ent ka nii, et liikmed jooksevad mitu vahetust järjest. 5-liikmeline tiim – igaüks kaks vahetust, 4-liikmeline tiim – kaks liiget kaks vahetust ning kaks liiget kolm vahetust, 3-liikmeline tiim – kaks liiget kolm vahetust ja üks liige neli vahetust. Vahetuste järjekord pannakse kirja võistluspäeva hommikul stardimaterjalide kätteandmisel.

Erinevate vahetuste pikkused: 1. 5,9 km, 2. 14,6 km, 3. 7,25 km, 4. 6,8 km, 5. 11km, 6. 12,5 km, 7. 5,3 km, 8. 13,2 km, 9. 11km, 10. 12,45 km. Teatejooksu tiimid peavad ise tagama enda mittejooksvate liikmete jõudmise järgmisesse vahetuspunkti. Tiimi peale võiks olla üks auto, millega liigutakse järgmisse vahetuspunkti.

Rohkem infot aadressil www.running100k.ee