TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Arvi Alamaa sai Soomes mainekal maanteejooksul isikliku rekordiga 5. koha

1 Minutit lugemist
Arvi Alamaa (nr. 1370) vahetult pärast starti. Korraldajate foto

Arvi Alamaa (nr. 1370) vahetult pärast starti. Korraldajate foto

Rapla jooksuklubi esindaja Arvi Alamaa võistles 27. aprillil Soome ühel suuremal kevadisel maanteejooksul Helsinki 10, kus sai 5. koha isikliku rekordiga 33.11, parandades oma varasemat tippmarki pea poolteise minutiga.

Tegemist on igati tasemel jooksuga, sest kaasa tegid ka Soome tipud, kes kaks nädalat tagasi jooksid Soome meistrivõistlustel poolmaratoni, kolm neist lõpetasid 1:07 sees. Helsinki 10 maanteejooksu võitis Hannu Granberg ajaga 31.24.

“Eesmärk oli lüüa klubikaaslase Mardo Lundveri Haapsalu maanteejooksu aega 32.59). Pärast teist kilomeetrit jooksin sisuliselt üksinda. Viie kilomeetri vaheajaks tuli 16.12. Tundsin, et 32.40 võiks isegi alistuda, ent siis hakkasid jalad 6,5 kilomeetril väsima. Olin paraku sunnitud mööda laskma ka ühe jälitaja, kellega ei suutnud kaasa minna,” tõdes Alamaa.

Mees jooksis tükk aega 4. kohal, kuid jalad väsisid ja nii lõpetas ta 5. kohal. “Arvestades hetkeseisu olen väga õnnelik, kuna ma pole kunagi pikemaid maid hästi jooksnud. Kuna tegu on ka minu avavõistlusega sel hooajal, siis olen väga rahul ning samuti ka treener. Edasi saab vaid paremaks minna,” võttis jooksumees päeva kokku.

Samal jooksul startinud Maria Veskla Sparta klubist sai naistest 9. koha ajaga 40.37.

Helsinki 10 maanteejooksu tulemused