Uudised

Äritegevus ja tervislik elustiil: sport kui investeering

2 minutit lugemist
Tervislik eluviis ja aktiivne sportimine on tänapäeva ühiskonnas üha populaarsemaks muutunud.

Inimesed mõistavad üha enam, et tervis on nende väärtuslikem vara ning sport aitab saavutada ja säilitada head füüsilist vormi ning vaimset tasakaalu. Kuid mõnikord võib sportimisega alustamine või jõusaali kulude katmine tunduda keerulise ülesandena. Just siin tuleb appi ärilaen.

Ärilaenu mõiste on sageli seotud ettevõtete rahastamisega, kuid see võib olla ka suurepärane lahendus tervisega seotud eesmärkide saavutamiseks. Üha rohkem ettevõtteid pakub spordiklubide ja jõusaalide külastajatele soodushindasid või tasuta liikmelisust, mis võimaldavad neil hõlpsalt sportida ja oma tervist hoida. Kui sport on aga inimese kirg ning selle harrastamisele lisaks on ka ärivaistu luua sellega seotud ettevõte, tasub igal algajal ettevõtjal vaadata rahastamise eesmärgil laenu kui käivitajat. Ärilaen on hea võimalus näiteks luua oma spordiklubi või laiendada olemasolevat ettevõtet, pakkudes rohkem sportimisvõimalusi kohalikule kogukonnale.

Regulaarne sportimine on võti terve keha ja vaimu säilitamiseks ning paljud inimesed sooviksid teha selle osaks oma igapäevasest rutiinist. Olgu selleks jõusaalitreeningud, rühmatreeningud või hoopis lemmikspordiala harrastamine, sport annab energiat ja tõstab elukvaliteeti. Lisaks jõusaalidele ja spordiklubidele võib ärilaenu kasutada ka muude spordi- ja tervisega seotud äriideede jaoks. Näiteks saab äriplaani abil avada spetsialiseeritud poe tervislike toiduainete ja sporditarvete müümiseks. Inimesed, kes hoolivad oma tervisest ja soovivad sportida, vajavad ka õigeid toitumisharjumusi ja kvaliteetset treeningvarustust.

Sport on investeering oma tervisesse ning ka kogu kogukonna tervisesse. Paljud ettevõtjad teavad selle tähtsust ning oskavad seda ärilistel eesmärkidel ka ära kasutada. Tihti ei ole sel juhul aga pidev kasumi teenimine võimalik sest inimeste harjumused muutuvad. Ärilaenu võtjad ning tarbimislaenu võtjad peavad arvestama sellega, et sport ei ole alati iga inimese päevarutiinis ning füüsiline liikumine aastaajati erineb.

Lisaks ärilaenu kasutamisele spordiklubide ja tervisega seotud ettevõtete loomisel võib see olla kasulik ka tervislike eluviiside propageerimiseks spordimaailmast väljaspool elavatele inimestele. Näiteks võib see hõlbustada spordiürituste või tervisliku eluviisi messide ja seminaride korraldamist. Ärilaen võib aidata luua infrastruktuuri ja pakkuda vajalikke ressursse sündmuste korraldamiseks, et inimestele tutvustada erinevaid spordialasid ning tervisliku toitumise ja treeningu olulisust.

Tervislik elustiil on investeering.

Tervislik elustiil on oluline investeering oma tuleviku jaoks. Selle eelised on mitmekülgsed, kaasa arvatud parem füüsiline ja vaimne tervis, pikem eluiga ning väiksem tõenäosus haiguste tekkeks. Tervisliku eluviisi järgimine eeldab regulaarset liikumist, tasakaalustatud toitumist, piisavat und, stressitaseme alandamist. Kõik need omadused aitavad kaasa tervislikumale ja aktiivsemale elustiilile, mis omakorda vähendab ka paljude krooniliste haiguste, nagu südamehaiguste, diabeedi ja vähi riski. Seega on tervisliku eluviisi omaksvõtt oluline investeering oma tuleviku heaolu jaoks.

Tuntumad spordiga seotud ettevõtted Eestis:

MyFitness – tegemist on spordiklubide ettevõttega, mis pakub üle eesti võimalusi füüsiliseks treeninguks ning jõusaali treeninguteks. Lisaks sellele korraldatakse pidevalt spetsiaalseid koolitusi, nn huviringe noortele ja vanematele inimestele. 

Sportland – Sporditarbeid müüv ettevõte loodi 2000.aastal Tallinnas ning pakub parimat valikut kvaliteetsete spordiriiete ja vahendite näol.

A Le Coq – on Eesti üks suurimaid spordisündmuste toetajaid eraettevõtja näol. Tartu joogitehas panustab igal aastal sponsorluse näol kogukondade ja suur spordiürituste tarbeks.

Sport ja tervis mõjutavad meie igapäevaelu oluliselt. Arendades neid valdkondi edasi, aitab see luua tervislikumat ja tasakaalustatumat ühiskonda. Oma igapäevasest rutiinist tulenevad terviseprobleemid, stress ja vaimse tervise häired on palju levinumad kui kunagi varem. Sport ja tervislikud eluviisid aitavad neid probleeme leevendada ning tagavad füüsilise ja vaimse heaolu.