Jooksmine

Argo Jõesoo tegi Haapsalu maanteejooksul tagasituleku

2 minutit lugemist
Meeste esikolmik autasustamisel: Argo Jõesoo, Ilja Nikolajev, Mardo Lundver. Foto: Ahto Jakson
Meeste esikolmik autasustamisel: Argo Jõesoo, Ilja Nikolajev, Mardo Lundver. Foto: Ahto Jakson

Meeste esikolmik autasustamisel: Argo Jõesoo, Ilja Nikolajev, Mardo Lundver. Foto: Ahto Jakson

Täna Haapsalus toimunud jooksjate niiöelda karjalaskepäeval ehk hooaja esimesel maanteejooksu võitis rajarekordi omanik Ilja Nikolajev, naistest kaitses mullust võitu Laura Maasik. Meestest tegi pärast aastast vigastusest tingitud pausi tagasituleku Argo Jõesoo, kes sai teise koha.

10 km pikkuse Haapsalu maanteejooksu võitis algusest peale juhtinud Ilja Nikolajev ajaga 32.02. Ka kaks järgmist meest tulid kindlalt oma kohtadele. Teisena lõpetas korraldajaklubi (Läänemaa KJK) esindaja Argo Jõesoo ajaga 32.33.

“Tegin jaanuaris-märtsis kaks Keenia treeninglaagrit. Ennu (Selliku) plaanid töötasid hästi. Enesetunde järgi võisin järgmise nädala seisu ära öelda. Teine laager kujunes nauditavamaks, esimene oli kannatamine,” rääkis Jõesoo ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tänase jooksuga jäi mees rahule, arvestades, et loomakasvatajana on kodus käimas lammaste poegimine. “Vahel peab öösel neid vaatamas käima, eks magamatus tekib,” tunnistas ta.

Jõesaar ei osanud öelda, kas täna kohe eest ära läinud Ilja Nikolajevi kinnipüüdmine esimesel-teisel kilomeetril oleks talle tähendanud niiöelda sõrmelõikamist või oleks tuules taga lihtsam olnud joosta. “Stabiilne vahe püsis pidevalt 50-100 meetrit,” ütles Jõesoo. Pärast Keeniast tulekut sai ta uue motivatsiooni sisse edasi püüelda. Tänavu kevadel Jõesoo maratoni ei jookse, kuna ettevalmistus just mahu koha pealt jäi väikeseks. Küll aga tahab ta stardis olla Tallinna maratonil, et võidelda Eesti meistrivõistluste medali eest ja osaleda ka sügisel Valencia maratonil.

Kolmanda koha sai täna Haapsalus Mardo Lundver (Rapla jooksuklubi) isikliku rekordiga 32.59. “Välihooaja avastardi võib üldjoontes pigem kordaläinuks lugeda. 10 km maanteejooksus isiklik rekord ja kevade kohta igati viisakas aeg, mis annab lootust ja usku, et treeningutega oleme õiges suunas liikumas. Sihtisin küll aega 32.00-32.30 vahele, kuid jäägu see mõneks teiseks korraks. Jooksin koha peale ja ribadeks end ei tõmmanud. Arvestatava vastutuule tõttu, mida üksinda murda tuli üle poole võistlusmaast, läks nahka 10-15 sekundit kindlasti, aga muidu olid täna jooksmiseks ideaalilähesed olud. Eelmise aasta aeg Haapsalus paranes 55 sekundi võrra. Sain vajaliku positiivse emotsiooni,” võttis Lundver võistluse kokku.

Kolm paremat naist autasustamisel: Helin Meier, Laura Maasik, Liliana Torn. Foto: Ahto Jakson

Kolm paremat naist autasustamisel: Helin Meier, Laura Maasik, Liliana Torn. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis Haapsalu maanteejooksu nagu mullugi Laura Maasik (Head Inimesed), seekord tema võiduaeg 37.14. “Läksin esimest avastarti tegema, ei osanud hinnata oma vormi, sest ei ole ammu võistelnud. Kõik läks kenasti. Umbes 5 km jooksime grupis koos, head kohta eest äraminekuks ei olnud, sest tuult esines. Pidin tuulises osas kiiremini jooksma,” lausus Maasik, kes pärast poolt maad sai teistel eest ära. Alanud hooajalt ootab ta eelkõige isiklike rekordite parandamist ning soovib sportimisest rõõmu tunda.

Teine keskmaajooksjana tuntud Helin Meier ajaga 37.46. “Minu põhidistantsid on 400 ja 800 m. Tänane jooks oli mahu pealt proovile panek, edasi lähevad treeningud intensiivsemaks ja lühemaks,” sõnas Meier. Kolmanda koha võttis 50-aastane Liliana Torn klubist Täppsportlased ajaga 39.02.

Haapsalu maanteejooksu tulemused