fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Andre Abner korraldab Kärdlas tipptasemel tunnijooksu

1 minutit lugemist
Tunnijooksul osalejad möödunud aastal Kärdla staadionil.
Tunnijooksul osalejad möödunud aastal Kärdla staadionil.

Tunnijooksul osalejad möödunud aastal Kärdla staadionil. Foto: Hiiumaa Jooksugrupp

Kirjastus Paljasjalg koostöös Hiiumaa Jooksugrupiga korraldab sel suvel, täpsemalt 6. juulil Kärdla staadionil tunnijooksu, mille eesmärgiks on seniste Eesti tippmarkide alistamine.

Eesti tunnijooksu rekord kuulub 1960. aasta 14. septembrist Lembit Virkusele, kes läbis ühe tunniga 19 888 meetrit. Naiste tunnijooksu rekord on veel küllaltki värske – Kaia Lepik jooksis mullu Kohila staadionil tulemuseks 15 177 meetrit. “Neid palju praegu ei ole, kes oleksid võimelised tippmarke üle jooksma. Töötame selle nimel, et saaksime nad Kärdla staadionile,” ütles ajakirja kirjastuse Paljasjalg juht Andre Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile

Esimene Hiiumaa tunnijooks toimud möödunud aasta 29. juulil. “Toona sättisin ta oma sünnipäeva kanti, tahtsin sellega traditsioonile aluse panna, et kunagi puruvanagi veel sõpradega koos staadioniringi joosta sünnipäeval. Hiiumaa Jooksugrupp tuli appi korraldama ja osalejaid tuli kokku 12,” meenutas Abner. Tunnijooksu idee ja pisiku sai ta mõni aasta tagasi, kui osales Saaremaa jooksuklubi Sarma seeriajooksul.

“Sattusime Olavi Valneriga rääkima Hiiumaa maratonist, mis tänavu kahjuks ära jääb ning arutasime võimalusi seda ise läbi viia. Jõudsime tunnijooksuni ja sealt see rekordikatse idee sündiski. “Loodame kiireid jooksjaid saada võistlema ka Lätist ja Soomest ning anname eraldi stardid harrastajatele. Teadaolevalt ei ole Hiiumaal püstitatud ühtegi Eesti rekordit kergejõustikus ning kui see nii läheb, siis on tegemist ajaloolise tunniga,” leidis Abner.