fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Ando Õitspuu võitis isikliku rekordiga vana-aasta maratoni

2 minutit lugemist
Ando Õitspuu vana-aasta maratonil. Foto: Riho Lüüs

Täna Tallinnas Rocca al Mares toimunud vana-aasta heategevusmaratoni võitis saarlane Ando Õitspuu  (Sparta) isikliku ja ka rajarekordiga 2:36.31.”Mul ei olnud plaanis nii kiiresti joosta. Lihtsalt läks nii,” rääkis treeningute pealt ilma erilise ettevalmistuseta maratoni jooksnud Õitspuu Jooksuportaalile. Mehe varasem isiklik rekord oli 17. novembril Valencia maratonil joostud 2:37.05. “Esimese 8,4 km ringi lõpus suutis Kristo Reinsalu geeli järgi haarates vastu keset kõnniteed asetseva liiklusmärgi posti joosta. Kasutasin selle kohe ära,” kirjeldas Õitspuu rajal toimunut. Kolmandal ringil sai saarlane kätte tormakalt alustanud lätlase Valdis Nivolsi (lätlane juhtis esimese ringi järel saarlase ees ligi pooleteise minutiga) ja asus liidripositsioonile ega loovutanud seda enam käest. Teiseks tuli mitmekordne vana-aasta maratoni võitja Kristo Reinsalu 2:38.23-ga ja kolmandaks Martin Sagaja ajaga 2:53.45. Viimasena suutis distantsi alla kolme tunni joosta Sparta esindaja Priit Kajari, kelle lõpuajaks fikseeriti 2:58.18.

Naistest võitis maratoni ultrajooksja Mari Boikov ajaga 3:06.39. “Proovisin parimat, aga välja tuli nii nagu alati. Kolme tundi jääb uude aastasse. Praegu on vastupidavus nagunii parem kui kiirus, nii et loodan head jooksu Viimase Öö Unistusel (31. detsembril Eesti Ultrajooksu tiimi poolt korraldatav ultrajooksu üritus – toim.),” lausus Boikov. Ta kavatseb 7-8 kg hiljemalt veebruari lõpuks kaalus maha võtta, siis on kergem joosta. Teisena lõpetas lätlanna Guna Kudrjavceva 3:16.46-ga, kolmas oli Katri Randmaa ajaga 3:19.42. Kokku suutis 146 startinust maratoni lõpetada 131 jooksjat, sealhulgas 28 naist.
8,4 km pikkuse jooksu võitis Stamina Arcotransport tiimi esindaja Sergei Tšerepannikov ajaga 27.28,1. Talle kaotas 36,5 sekundiga orienteeruja Ats Sõnajalg. Kolmanda koha sai Jaanus Kallaste (Stamina Arcotransport tiim) ajaga 28.23,1. Tšerepannikovi jaoks oli tegemist esimese kiirema jooksuga üle 4 kuu, sest augustis Ülemiste järve jooksul saadud vigastusest paranemine on võtnud aega. “Ma ei teadnud, mis vormis olen, seepärast ei tahtnud tempot ise teha. Tahtsin, et pjedestaalil oleksid kõik Stamina jooksjad,” rääkis Tšerepannikov Jooksuportaalile. Kahjuks nii ei läinud. Ats Sõnajalg läks algul ette vedama. Sergei Tšerepannikov püüdis ta teise kilomeetri lõpus kinni. “Olen jooksnud 50 km nädalas. Jalast on valu kadunud, kuid paistetus esineb ikka. Mõtlesin, et jõuan joosta 3.20-3.25 tempos, aga suutsin 3.17-ga,” ütles Tšerepannikov.
Naistest võitis jooksu Kaisa Kukk ajaga 31.53,3, mis andis talle üldarvestuses 19. koha. Teine koht kuulus Olga Andrejevale 32.26,8-ga. Kolmandana lõpetas Kristiina Verevmägi, jooksumaastikule tekkinud uue klubi Täppsportlased esindaja, ajaga 34.13,8. Lühikese distantsi lõpetas 213 jooksjat, neist 85 naist.
Maratoni tulemused
8,4 km tulemused
JOOKSUPORTAAL