fbpx
PERSOONID

Andi Noot leidis enne treeningut metsast hirve sarved

1 minutit lugemist
Andi Noot metsast leitud hirve sarvedega. FOTO: PRIIT KARU
Keskmaajooksja Andi Noot leidis 28. novembri hommikul oma kodukandis Saaremaal Sõrve metsast enne Keio Kitsega pikale treeningule suundumist hirve kolju koos sarvedega.
Kolme poole aastase hirve luustikule sattus Noot peale hommikul jahipidamise käigus. Ise ta otseselt loomi ei jahtinud, kuid ajas ajujahil neid metsast välja teistele ette. “Algul leidsin luud ja siis kolju koos sarvedega. Kas keegi laskis looma vigaseks ja ta suri maha või sai ta teise pulliga territooriumi pärast võideldes sarvega kerre ning suri vigastuse tõttu,” rääkis Noot Jooksuportaaliga. Ta lubas kolju kõigepealt läbi keeta, sest sellel on lihatükid küljes. Edasi tuleb kolju valgendada. “Panen koju seina peale või kingin kellelegi. Tegemist on minu esimeste metsast leitud sarvedega. Ma ei ole neid spetsiaalselt otsinud, aga lihtsalt sattusin neile,” tõdes Noot.
Nii noort looma nagu kolme ja pooleaastane hirv, ei tohi jahil lasta, sest see on karistatav. Hirve tohib küttida alates kümneaastasest vanusest. “Hirvepullid on parimas eas ja suurimate sarvedega üle kümneaastastena. Jahimeestel oli kahju, et selline noor ja kenade sarvedega loom metsas ära suri,” sõnas Noot. Ajujaht kuigi edukalt Sõrves ei läinud ja lõppes ainult ühe metssea põrsa tabamisega. Kui kella kolme paiku pärastlõunal jaht läbi sai, võtsid Andi Noot ja Keio Kits autost tossud ning jooksid 18 kilomeetrit.

JOOKSUPORTAAL