fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineKergejõustikMuud aladUudised

Andi Noot ja Kaur Kivistik hakkasid Margimeesteks

1 minutit lugemist
Andi Noot ja Kaur Kivistik treeningpartneritena USAs Flagstaffis harjutamas. Foto: Jan Õiglane
Andi Noot ja Kaur Kivistik treeningpartneritena USAs Flagstaffis harjutamas. Foto: Jan Õiglane

Andi Noot ja Kaur Kivistik treeningpartneritena USAs Flagstaffis harjutamas. Foto: Jan Õiglane

Keskmaajooksja Andi Noot ja takistusjooksja Kaur Kivistik tegid koostöös Karl Mäega omale interneti kodulehe Margimehed, millel on omamoodi tähendus.

Andi Nooda sõnul susises mõte oma kodulehest juba ammu. “Meil on ühine treener – Endel Pärn ja oma sporditeedel kasutame palju ühiste inimeste abi. Nii tegime kodulehekülje aluspõhja Kauriga kahepeale, olenemata sellest on minul ja Kauril ka eraldi blogi ja pildid,” rääkis Noot Jooksuportaalile.

Nüüd USA-s Flagstaffis treeninglaagris harjutades, otsustasid jooksumehed asja käsile võtta ja kodulehe valmis teha. “Sain aru, et sportlane on ikkagi artist ja inimesed jälgivad, vaatavaid neid samuti erinevate emotsioonide saamiseks, olgu need siis head või halvad. Kodulehel saame inimestele pakkuda lihtsamini ja kiiremini kättesaadavalt neid emotsioone ning nii oleks jutuainet meie tegemistest ja toimetamistest,” lausus Kaur Kivistik Jooksuportaalile. Kujundus sündis meestel kõigepealt paberil ja jooksja Karl Mäe aitas neil selle veebi kujundada.

“Niinimetatud tippspordiga saab tegeleda ainult paar head aastat ning ma olen siiani arvamusel, et seda tuleb teha igast aspektist vaadatuna 100%. Seega enda tegemiste ja arvamuste kajastamine läbi blogi ja kodulehe on igati loogiline jätk,” lisas Noot.

Tema ja Kaur Kivistiku ühine koduleht www.margimehed.ee hakkab kajastama elu treeninglaagrites, võistlusmelu ja tulemusi ning videosid. Kodulehe nimel  – Margimehed on oma kindel tähendus. Nimi sündis sellest, et Endel Pärna kunagine treener Aleksander Tšikin ütles pidevalt enne võistlusi: “Täna on margi ilm ja tuleb uued margid joosta.” “Vanakooli mehed ja nende tegemised on tänapäeval unustuste hõlma vajumas. Näitamaks, et hindame siiani nende tegemisi, jätkame traditsiooni ja panime kodulehe nimeks Margimehed,” selgitas Noot.

Kuigi meeste endi sõnul neil erilisi saavutusi veel ei ole, töötavad mõlemad selle nimel, et jõuda tulemustega Eestist välja. “Järvejooksude tiitlid ja külade spartakiaadi esikohad meid kahjuks ei huvita. Vähemalt anname endast kõik oleneva, et jõuda maailmaareenile,” kinnitas Noot.

JOOKSUPORTAAL