fbpx
Uisutamine

Alfredo Moreno võitis Tartus nii rulluisumaratoni kui ka -sprindi

1 minutit lugemist

Jõgevalt Tartusse sõidetud 48-kilomeetrise SEB 7. Tartu Rulluisumaratoni võitis kolmandat korda Venetsueela rulluisutaja Alfredo Moreno. Kaur Meressaar lõpetas teisena ning Danila Ruusu kolmandana.

Ka 2009. ning 2011. aastal SEB Tartu Rulluisumaratoni võitjaks tulnud Moreno edestas grupifinišis meeskonnakaaslasi Meressaart ja Ruusut ning lõpetas ajaga 1:19.30. Terve esikolmik kuulub Uus Maa/Rullibaasi meeskonda. Esinelik mahtus kõik poole sekundi sisse.

“Sprint on minu trump ja kasutasin selle ära. Terve meeskond tegi minu nimel tööd ja kõik õnnestus – kolm meest esikolmikus,” oli ka laupäevase 3. Tartu Rulluisusprindi võitnud Moreno kolmanda rulluisumaratoni tiitli üle õnnelik.

Meressaar jäi joonel küll Morenost napilt maha, kuid oli teise kohaga siiski rahul. “Võit ei olegi tähtis. Oleme rahul, et saime kolmikvõidu. Plaan oli selline ja kõik õnnestus. Tiimitöö sujus suurepäraselt,” rääkis Meressaar, kes meeskonna taktikat lõpuni siiski avada ei tahtnud.

Esimese SEB Tartu Rulluisumaratoni võitja Ruusu järel lõpetas napilt neljandana lätlane Roberts Pundurs. Parim tartlane Vahur Valvas Tartu Rulluisuklubist lõpetas viiendana.

Moreno jaoks oli tegemist ka hooaja viimase võistlusega, ta naaseb nüüd kodumaale, kus jätkab ülikooliõpinguid.

Naistest läks võit Valgevenesse, Marina Zujevale, kes eile oli 3. Tartu Rulluisusprindil teine. Seejuures jäi ta parimast mehest maha kõigest 16 sekundiga ning lõpetas üldarvestuses 27. kohaga ajaga 1:19.46. Eilne võitja Anna Muzõka Ukrainast oli teine (1:21.16), parim eestlanna Enel Kõrva kolmas ajaga 1:21.17.

Sprindis järgnesid Morenole Jaan Saks ja Pundurs.

Foto: Tarmo Haud