Uudised

Aasta sportlased: Henry Hein ja Eneli Jefimova

1 minutit lugemist

“Spordiaasta tähed 2023” galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Kindla võidu võtsid Henry Hein ja Eneli Jefimova.

Aasta meessportlaseks valiti mitmevõistleja Karel Tilga, parimaks naissportlaseks tunnistati ujuja Eneli Jefimova, parima võistkonna Kristjani võitis Eesti naiste võrkpallikoondis, parima treeneri tiitli pälvis Jefimova juhendaja Henry Hein ning parimaks noorsportlaseks valiti samuti Jefimova.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Hääletusel osalesid 63 spordiorganisatsiooni ning 45 spordiajakirjanikku, lisaks kümned tuhanded inimesed.

Naissportlaste kategoorias kogus Jefimova 14 punkti, olles esimene nii spordiajakirjanike kui alaliitude hääletusel. Rahvas valis parimaks Kristin Tattari. Nii Nelli Differt kui Tuuli Tomingas said kuus punkti, kolmas koht kuulub aga Differtile, sest otsustavaks said ajakirjanikelt teenitud punktid.

Meessportlaste kategoorias kogus Tilga samuti 14 punkti, pälvides esikoha nii spordiajakirjanike kui ka alaliitude pingereas. Rahvas valis parimaks Kristjan Ilvese.

Võistkondade arvestuses oli üksmeel rahva ja alaliitude seas –  mõlemad panid esikohale naiste võrkpallikoondise, kelle ajakirjanikud asetasid kolmandaks. Ajakirjanike hääletusel pälvis esikoha BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond.

Treenerite kategoorias hääletasid nii rahvas, ajakirjanikud kui alaliidu esikohale Eneli Jefimova juhendaja Henry Heina, kes kogus seega maksimumi ehk üheksa punkti. Nii rahvas kui alaliidud asetasid teiseks laskesuusatreeneri Indrek Tobrelutsu, ajakirjanike seas sai teise koha BC Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula.

Noosportlase arvestuses olid nii spordiajakirjanikud kui alaliidud üksmeelel, valides parimaks ujuja Eneli Jefimova.

Tekst: ERR

Foto: Remo Tõnismäe, Õhtuleht