fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Aasta esimese jooksumaratoni võitis Lauri Valdmaa

2 minutit lugemist
Lauri Valdmaa ei pidanud paljus täna maratoni joosta paljakäsi. Korraldajate foto
Lauri Valdmaa ei pidanud paljus täna maratoni joosta paljakäsi. Korraldajate foto

Lauri Valdmaa Päärküla raba maratonil. Foto: Vallo Vahesaar

Täna toimunud selle aasta esimese jooksumaratoni – 11. Pääsküla raba maratoni võitis spordiklubi ProRunner esindaja Lauri Valdmaa, kes ei pidanud paljuks -9 kraadise külmaga joosta paljakäsi.

Valdmaa läbis kümme ligi 4,2 km pikkust ringi ajaga 3:32.47. “Võtsin tänast jooksu pika treeningjooksuna. Seega ma arvestasingi, et tuleb umbes 3,5 tundi joosta. Peale aeglast algust tegin teise ringi veidi kiiremalt. Nii sain ülejäänutega selge vahe sisse ja oma jooksu teha. Rada oli algul üsna tugeva kinnitambitud lumest põhjaga mistõttu hea naastudega joosta. Hiljem see trambiti jooksjate poolt pudruks ja pidevalt peale sadav lumi tegi raja pehmeks,” rääkis Valdmaa ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Pehmel rajal ta väsis ning viimased kolm ringi tulid sellepärast raskelt. “Kuna edestasin teisi üle 6 minuti, siis jagus palju ruumi tempot allla võtmiseks. Praegu on käsil uueks hooajaks valmistumine, ega peagi väga kerge olema,” märkis Valdmaa. Kui varem on ta Pääsküla raba maratoni jooksnud isegi lühikeste varrukatega särgis, siis tänase ilmaga ei oleks see olnud mõistlik. “Liiga jahe -9, ilmajaam lubas tuisku. Tegelikkuses tuul vaibus ja sadas vaikselt lund. Ainult kindad võtsin ära peale avakilomeetreid. Muidu seekord pikad käised,” ütles Valdmaa.

Tema järel sai teise koha Peeter Hendrikson ajaga 3:39.24. Vaid 6 sajandikku kehvema tulemusega ehk praktiliselt Peetriga koos lõpetas kolmandana Tõnu Hendrikson. Naistest võitis maratoni Siiri Pilt ajaga 3:48.12. Järgnesid lätlanna Linda Beldava 3:56.04-ga ja tema kaasmaalane Lauma Cemevska 4:09.42-ga.

Samas oli kavas ka poolmaraton, mille võitis meestest Vladimir Demjantšuk Tallinnast ajaga 1:27.31. Vaid 8 sekundiga kaotas talle saarlane Mairo Mändla. “Esimese ringi jooksin koos kolmanda koha mehega ja edasi liikusin üksinda reipalt. Ei osanud arvatagi, et keegi mind ohustab. 3 km enne lõppu tuli tagant Demjantšuk,” sõnas Mändla ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Selleks hetkeks kukkus tema tempo 4.20 peale km kohta.

Viimased kilomeetrid läbisid mehed lumisel rajal 3.55-ga. “Rohkemaks polnud ma enam suuteline ja enne finšit lasin vahe sisse. Lihtsalt särts hetkel puudub, kuna pole regulaarsete treeninguga veel alustanud,” tõdes Mändla. Demjantšuk alustas rahulikult, kuna tugev treeningu nädal selja taga. Mida lähemale lõpule, seda kindlamalt ta end tundis. Kolmandaks tuli Heigo Nõmmik Tallinnast ajaga 1:29.17. Parimaks naiseks osutus Made Laas ajaga 1:53.34.

11. Pääsküla raba maratoni tulemused