fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Vihmane Viljandi Linnajooks pakkus mitmeid üllatusi

2 minutit lugemist
Viljandi linnajooksu start. Korraldajate foto
Viljandi linnajooksu start. Korraldajate foto

Viljandi linnajooksu start. Korraldajate foto

Täna keskpäeval anti vihmasajus Viljandis Vabaduse platsilt start 62. Viljandi linnajooksule, mille võitsid keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ja naistest üks kolmikõdedest Liina Luik.

Kui nädal tagasi toimunud Paide-Türi rahvajooksul edestas Mukunga Tiidrek Nurmet minutiga, siis täna oli vahe kahe konkurendi vahel poole minuti jagu. Mukunga läbis 10,4 km pikkuse distantsi ajaga 32.18,2. Teise koha saanud Tiidrek Nurme lõpuaajaks tuli 32.48,9. “Vedasin esimesed viis kilomeetrit, teise poole vedas Mukunga. Mul päris võistlusvormi ei ole, mistõttu ei olnud võimeline maksimaalseks pingutuseks,” rääkis Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nurme arvates võiks Eesti üks omapärasemaid jookse – Viljandi linnajooks oma põneva raja tõttu sobida hästi Eesti linnajooksude sarja.

Kolmandana lõpetas Ilja Nikojalev (SK Jooksupartner) ajaga 33.56,3. Eile Tartu Linnamaratoni poolmaratoni distantsi võitnud Kaur Kivistik täna Viljandis neljas ajaga 34.57,3, kuna kukkus libedal rajal. “Kukkusin ühel langusel ja lasin liugu. Taguots sai natuke veriseks ja püksid läksid lõhki, aga midagi väga hullu pole. Õnneks on luud-kondid terved. Kaotasin seetõttu ka hea rütmi paariks kilomeetriks, aga arvan, et Iljale poleks minust vastast olnud. Eilne poolmaraton oli ikka veel korralikult jalges,” tõdes Kivistik.

Tubli saavutusega sai hakkama M45 vanuseklassi kuuluv suusatamise olümpiavõitja Andrus Veerpalu, kes jõudis finišisse kõrgel 6. kohal ajaga 35.22,0, jäädes tema ees lõpetanud Andrus Leinist 3,6 sekundi kaugusele.

Naistest võitis Viljandi linnajooksu Liina Luik ajaga 38.27,0. Tema järel sai teise koha 2004. aastal sündinud nooruke Luna-Aleksandra Lagoda 38.42,6-ga. “12-aastane tüdruk on väga visa hingega. Ta pani kohe stardis väga kiire tempo peale. Vaatasin, et isegi esimestele meestele pakkus konkurentsi. Tundsin end paremini kui Paide-Türi rahvajooksul ning see on positiivne. Üsna tugev nädal on olnud, seega kohe alguses väga kiiresti jooksma ei tahtnud minna. Vaikselt jõudsin tüdrukule järgi ja möödusin temast peale poolt distantsi. Pikk lõputõus koos minakiviteega olid minu jaoks rasked,” sõnas Liina Luik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmas koht kuulus Leila Luigele ajaga 40.47,9. “Teadsin, milleks väike tüdruk on võimeline. Kontrollisin Viljandi linnajooksul oma prsegust seisu,” ütles Leila Luik. Ta ei saanud mais ja juunis osaliselt treenida ja ka võistelda, kuna käis mandlite operatsioonil. Seetõttu jäi suvi poolikuks ja Londoni MM kõrvale. Praegu valmistab Leila keha ette talviseks tugevaks treeningtsükliks, et uue aasta esimesel poolel joosta tugev maraton.

Viljandi linnajooksu tulemused