Jooksmine

50. jooks ümber Harku järve pakub kõigile jõukohast sportlikku pingutust

2 minutit lugemist
Jooksjad Harku rannas
Jooksjad Harku rannas

50. jooks ümber Harku järve pakub kõigile jõukohast sportlikku pingutust.

2021.aastal 20.juubelit tähistav Maru Järvejooksude sari jätkub laupäeval, 31.juulil, kui toimub 50.jooks ümber Harku järve. Sari alustas 10.juulil 40.jooksuga ümber Pühajärve ja lõpeb 28.augustil 49.jooksuga ümber Ülemiste järve.

Tallinnas ja Harku vallas kulgevale Harku järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad ja käijad, sest 6,6 km pikkune rada sobib ideaalselt ka kõndimiseks. Kõik registreerunud osalejad saavad finišis pärjatud unikaalse medaliga.

Jooksjad Harku rannas

Start 6,6 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Harku järve rannas ja samas avatakse kell 9.30 ka võistluskeskus ning algab stardimaterjalide väljastamine ja kohapeal registreerimine.
Kell 11 avavad jooksupäeva Harku järve rannas Tere lastejooksud, kus kuni 12-aastased osalevad 250 m distantsil. Lapsed saavad end kirja panna alates kella 10-st ja osalemine lastele on tasuta. Kõikidele lastele on finišis diplom ning Tere kohuke ja joogijogurt
Harku järveringi rajakaardi ja jooksupäeva täpsema ajakava leiab võistluse lehelt

Kuigi ürituse peatähelepanu keskendub juba 50.korda Harku järvele ringi peale jooksmisele või kõndimisele, siis lisaks järveringi läbimisele on võistluskeskuses ka palju muud huvitavat.
Lastele, aga kõigile teistele on huvitava atraktsioonina kohal Maru Mägi ehk suusahüppemägi, kus kõigil soovijatel on võimalus saada turvaliselt esimene ettekujutus suusahüpete olemusest.
Võistluskeskus on avatud Ortoteek telk, kus füsioterapeut annab nõu ja hindab jooksja jalgade seisukorda ning vajadusel on võimalik ka tellida spordijalatsitesse toetavaid ja sporditulemusi parandavaid individuaalseid tallatugesid. Telgis on võimalik heade hindadega soetada ka erinavaid tooteid jala pikivõlvile, ristivõlvile, kannale ja varvastele ning tugisidemeid hüppeliigesele ja põlvele.

Kell 13 toimub võistluskeskuses autasustamine, kus pärjatud saavad naiste ja meeste kuus kiiremat ning vanuseklasside võitjad. Auhinnalaua eest hoolitsevad Maru, Brooks, Delfi, Ortodent, CEP ja Enervit. Juubeliaastal on sarja etappidel meeste ja naiste kuuele kiiremale ka rahalised auhinnad, ühe jooksu auhinnafond on 1200 €.
Aga võiduvõimalus on kõigil Harku järvejooksul osalenutel, sest kohe peale autasutamist toimuvad loosimised. Loosiauhindadeks on 2 paari Brooksi jooksutosse ja 2 Ortoteeki paketti “Jalalabakoormusjaotuse- ja rühiuuring füsioterapeudi konsultatsiooniga. ” Ühe paketi hind on 50 euro. Loosiauhinna võitmise eelduseks lisaks finišiprotokollis olemisele on ka loosimise ajal kohal olemine. Kui üks nendest tingimustest on täitmata, siis toimub ümberloosimine.

Eelregistreerimine 50.jooksule ümber Harku järve lõpeb neljapäeval, 29.juulil kell 24.00. Registreerimine 50.jooksule ümber Harku järve ja ka 49.jooksule ümber Ülemiste järve toimub Stamina iseteeninduskeskkonnas https://iseteenindus.stamina.ee/

 

 

Info https://stamina.ee/et/jarvejooks/

Urmo Raiend 5019572
Stamina Spordiklubi