Jooksmine

5. Otepää jooksutuuri avaetapi võitsid Rain Seepõld ja Laura Maasik

1 minutit lugemist
Rain Seepõld Tehvandi staadionil. Foto: erakogu
Rain Seepõld Tehvandi staadionil. Foto: erakogu

Rain Seepõld Tehvandi staadionil. Foto: erakogu

Täna õhtul Lõuna-Eestis alanud 5. Otepää jooksutuuri avaetapil Tehvandi 10 km pikkusel distantsil valitsesid ülekaalukalt Head Inimesed esindajad. Meestest võttis võidu Rain Seepõld ja naistest Laura Maasik.

Rain Seepõld läbis võistlusmaa ajaga 38.12. Teisena lõpetas tema klubikaaslane Raido Mitt 39.33-ga. Tema võtab tuuri kergemalt, kuna valmistub 8. juuniks Narva Energiajooksu raames peetavateks Eesti poolmaratoni meistrivõistlusteks. “Tundub, et Raido on veidi palju võistelnud jäi juba esimestel tõusudel maha. Minu käiguvahetuse vastu oli ta täna võimetu. Kontrollisin jooksu algusest lõpuni ja hoidsin väikest varu juhuks kui Raido veel selja tagant oleks lähenenud,” ütles Seepõld ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Raido Mitt tunnistas, et on viimasel ajal võistlustega üle pingutanud. “Täna oli algusest peale raske ning poolel maal sain aru, et Raini vastu ei ole võimalik täna saada. Tal on hetkel maastikul ikka väga hea minek. Olen küll kogu tuuril kirjas, aga homse osalemise otsustan hommikul,” lausus Mitt. Kolmanda koha sai täna Sander Lepik (42 koma) ajaga 40.35.

Naistest läks jooksutuuri avaetapil Headele Inimestele koguni kolmikvõit. Etapi võitis Laura Maasik ajaga 44.06. “Teen terve tuuri kaasa. Otepää jooksutuur on alati tore võistlus, hea sportlik nädalavahetus ja siin on huvitavad ning rasked rajad. Tuuri võit ei ole omaette eesmärgiks,” kinnitas Maasik. Teisena lõpetanud Marion Tibar, kel samuti tähtsamad võistlused ees, kaotas talle üle kahe minuti (46.08). Kolmandaks tuli täpselt sama ajaga Marika Turb. Homme on jooksutuuril kavas Pühajärvel 17,2 km ja pühapäeval Käärikul Kekkoneni rajal 15 km pikkune etapp. Ühtlasi toimub Käärikul ka jooksutuuri raames 6. Kekkoneni jooks.

Otepää jooksutuuri 1. etapi tulemused