fbpx
Triatlon

Uju, vänta, lippa: Martin Veisman valmistub triatloniks

1 minutit lugemist

Tere ja tervist kõigile! Oleme olukorras, kus pole kunagi varem olnud, istume tublisti kodudes, proovime kodukontoris tööd teha ja kogu selle olukorra juures säilitada kainet meelt. Õnneks saame käia väljas jalutamas ja ka üksi sporti teha, nii et triatleedi jaoks polegi nagu midagi muutunud.

Eelmine aasta läbisin enda esimese poolpika triatloni, milleks oli Ironman 70.3 Otepää. Kirjutasin siin blogis selle katsumusega seotud treeningutest, rõõmudest, muredest ja mõtetest. Plaanin sel aastal sama traditsiooni jätkata, põnevust lisab seik, et peale Otepää poolpika distantsi olen kirjas augustis toimuval Ironman Tallinn täispikal katsumusel ning olen selle võistluse üheks „heaks eeskujuks“.

Tunnistan, et mõtlesin mitu kuud, kas võtan täispika triatloni ette, sest pool päeva kõrge koormusega võistelda tundub hullumeelne. Kuid nagu ikka siin elus, iga kogemusega õpid midagi enda kohta, olen loomult uudishimulik ning väljakutsetele aldis. Julgust andis eelmise aasta poolpika triatloni edukas läbimine ja arusaam, et triatlon on omaette elustiil, sa ei pea treenima kõrgetel koormustel vaid olema järjepidev. Kõigile see ei sobi, aga kui sulle meeldib ennast pidevalt arendada ja meeldivad pikaajalised plaanid siis triatlon on täiega sulle.

Eelmise aasta alguses arvasin, et teen seda kõike mingi kindla aja nimel. Esimene mõttemalli muutus toimus minus peale Otepää Ironmani  läbimist. See kirjeldamatu emotsioonilitakas, mis sulle finišis tuleb, ei tule mitte lõppajast ja kohast, vaid teadmisest, et oled mitu kuud ühe eesmärgi nimel pingutanud ja nüüd on oled sellega hakkama saanud ja see tunne on kirjeldamatu.

Hetkel treenin sarnaselt eelmise aastaga, alustasin hooaega paar nädalat varem veebruaris.  Nädala kava sisaldab kahte jooksu, kahte rattasõitu ja ühte üldfüüsilist treeningut. Enne spordisaalide kinnipanekut käisin ujumas ja üldfüüsilise rühmatrennis. Hetke üldfüüsilised trennid teen online trennide järgi.

Hoian pea püsti ja loodan, et seda teed ka sina. Kui sul on küsimusi või häid mõtteid jagada, andke märku. Peatse kuulmiseni!

Jälgi minu treeninguid ka sotsiaalmeedias
Instagram: @martin_veisman
Strava: Martin Veisman