Rattasport

38. Tartu Rattaralli võitis 17-aastane Gleb Karpenko

1 minutit lugemist
Gleb Karpenko Tartu Rattaralli võitjana finišisse jõudmas. Foto: Ardo Säks
Gleb Karpenko Tartu Rattaralli võitjana finišisse jõudmas. Foto: Ardo Säks

Gleb Karpenko Tartu Rattaralli võitjana finišisse jõudmas. Foto: Ardo Säks

Täna Tartu Rattaralli pikema, 124 km distantsi võidu noppis üllatuslikult Gleb Karpenko ajaga 2:45.12. Eesti mehed võtsid kolmikvõidu, sest Karpenkole järgnesid Kristjan Oolo ning Markus Pajur, kes kaotasid võitjale vastavalt 7 ja 8 sekundiga.

Otepää teeninduspunktiks sõidu 50. kilomeetriks said teistel eest ära 11 meest. Nende seas pedaalisid ka eile kulmineerunud Tour of Estonial osalenud Eesti koondislased Alo Jakin, Steven Kalf ja Norman Vahtra. Jooksikute edu peagrupi ees oli 37 sekundit. Üsna pea ühines nendega aga viis meest, nende seas ka eile Tour of Estonial triumfeerinud Mihkel Räim. 20 kilomeetrit enne lõppu kasvas jooksikute edu peagrupi ees üle kahe minuti, seega võis juba siis olla üsna veendunud, et tänavuse rattaralli võitja tuleb eest ära olnud 16 mehe hulgast.

Natuke vähem kui kaks kilomeetrit enne lõppu ründas Gleb Karpenko (Kalev Jalgrattakool) ning teistele püüdmatuks ta jäigi. Teisena lõpetanud Kristjan Oolo (Peloton) kaotas seitsme ning kolmanda koha saavutanud Markus Pajur (Cycling Tartu) kaheksa sekundiga. “Ei uskunud, et Tartu Rattarallit on võimalik võita nii noorelt,” ütles võidumees.

Naiste seas võidutses teist aastat järjest kiireim Kelly Kalm ajaga 2:49.01 üldjärjestuses 44. kohal. Teise koha sai Mae Lang (+1.24) ning kolmandana lõpetas Janelle Uibokand (+9.15).

Kokku registreeris 38. Tartu Rattaralli põhidistantsidele 3925 ratturit, neist 2172 lühemale, 56 km sõidule ning 1753 pikemale, 124 km distantsile. Tartu Maratoni Kuubiku sari jätkub 25. augustil peetava 13. Tartu Rulluisumaratoniga.

38. Tartu Rattaralli tulemused