fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

20. Tallinna Maratoni võitsid olümpialane Marko Kilp ja Triin Ojaste

2 minutit lugemist
Tallinna Maratoni start. Foto: Estoloppet
Tallinna Maratoni start. Foto: Estoloppet

Tallinna Maratoni start. Foto: Estoloppet

Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses täna toimunud Estoloppeti sarja 4. osavõistluse – Tallinna Maratoni 40 km pikkuse vabatehnikas sõidetud distantsi võitsid taliolümpialt naasnud Marko Kilp ja Triin Ojaste.

Võru Suusaklubisse kuuluv Marko Kilp jõudis finišisse ajaga 1:34.46. “Esimene ring oli päris raske, sadanud lumi tegi olud aeglaseks. Pidi siin veidike jõuvarusid hoidma teisele ringile,” sõnas Kilp pärast finišit. “Teist ringi vedasin puhtalt üksi. See on ka mu esimene Estoloppeti sarja võit,” märkis Kilp.

Teise koha sai Sander Linnus (Areal Team) 1:35.10-ga. “Sõit kulges minu jaoks väga hästi. Kohe alguses vedas Marko Kilp oma tempoga pundi lõhki ja jäime kuuekesi ning veidi hiljem juba viiekesi. Teise 20 km pikkuse ringi alguses hoiti tempo üleval ning peagi jätkasime neljakesi – Kilp, mina Martti Himma ja Martin Remmelg. Umbes 7 km enne lõppu suusatas Kilp eest ära, keegi temaga kaasa ei läinud. Ei julgenud ise ka minna,” rääkis Linnus Jooksjale. Ta ründas umbes 2,5 km enne lõppu ja sai nii Martti Himma ja Martin Remmelgu eest ära.

Pärast Sander Linnust lõpetas maratoni kolmandal kohal Martti Himma (Sparta Spordiselts) ajaga 1:35.35. “Sõit oli pigem rahulik, aga täna võistlesin rohkem endaga, kuna Tartu maratoni väsimus ja kerge külmetus nõudsid oma,” tõdes Himma.

Naistest võitis Tallinna Maratoni üldarvestuses 47. kohal finišeerinud Triin Ojaste (Team Horeca Service) ajaga 1:50.17.  “Külma ei tundnud, sõita tundus mulle uus ja huvitav, kuna see rada oli veel minu jaoks täiesti avastamata,” ütles Ojaste. “Pidin tippsporti tegevate sportlasetega võidu sõitma. Alles lõpupoole sain Kadri Lehtla kätte ja ega Mariel Merlii Pulleski kaugele jäänud,” lisas ta.

Naistest tuligi teiseks Mariel Merlii Pulles (Karupesa Team) ajaga 1:50.50 ja kolmandaks laskesuusataja Kadri Lehtla (Sparta Spordiselts) ajaga 1:51.18. “Suusatasin vist viimase maratoni, Viru maratoni viis aastat tagasi. Tore oli jälle pikemal rajal olla. Sõit tundus hea, aga jalad hakkasid lõpus krambitama ja 5 km enne lõppu ei suutnud enam tõusudel pingutada ning kaotasin liidripositsiooni,” tunnistas Lehtla.

Estloppeti sarja kokkuvõttes on pärast nelja maratoni liider Martti Himma 3979 punktiga. Mart Kevin Põllustel on koos 3970 ja Sander Linnusel 3961 punkti. Naistest juhib Jaanika Paalmäe 350 punktiga. Teisel kohal asub Margit Ahu 3181 punktiga ja kolmandal kohal Rita Toome 3150 punktiga.

Lühikese distantsi võitis Uku Leipalu, kes läbis 20 kilomeetrit ajaga 58.53. Naiste 20 kilomeetri lühidistantsi võitjaks tunnistati Terje Odamus. Neiu ajaks fikseeriti 1:09.43.

20. Tallinna Maratoni tulemused

Estoloppeti sarja koondtulemused