fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

KergejõustikMuud alad

20 km maanteekäimise Eesti meistrid selgusid esimest korda Sillamäel

1 minutit lugemist
Lauri Lelumees. Foto: Margus Luige blogi
Lauri Lelumees. Foto: Margus Luige blogi

Kiirkäija Lauri Lelumees. Foto: Margus Luige blogi

Esimest korda Eesti käimisajaloos peeti möödunud laupäeval riigi 20 km maanteekäimise meistrivõistlused nõukogude ajal kinnise linna staatuses olnud Sillamäel, kus meeste arvestuses võitis oma 29. meistritiitli Lauri Lelumees Bruno Junk käimisklubist.

Lelumees näites viimaste aastate parimat resultaati – 1:35.25. „Margus Luige puudumisel käis võistlus peamiselt kella ja iseendaga. Õnnestus ennast tühjaks käia, ajaga olen väga rahul“, kommenteeris võitja ise.

Teise koha saavutas korraliku isikliku rekordiga noor tulevikulootus Ruslan Sergatšjov ajaga 1:40.54. Pjedestaali kolmandale astmele oli taaskord põhjust astuda Virgo Adusool, kes finišeerus ajaga 1:43.43.

Lauri Lelumees seadis endale eesmärgiks aja 1:35. Võistluste ettevalmistuseks läbis ta kaks viimast kuud iganädalaselt lõigutreeningu, kus võistlustempos või veidi kiiremini käis 5×2 või 4×2 kilomeetrit. Tühjendava treeninguna sobis kalendrisse Endel Susi korraldatud viimane võistlus Paralepa trassil. Ajaline eesmärk eeldas kilomeetrite läbimist 4.45 tempos.

“Stardipaugu kõlades üritasin leida koheselt sobiva rütmi. Esimesed kilomeetrid näitasid, et minek on võrdlemisi hea ning tempo pigem 4.40 kanti. 10 km vaheajaks võtsin 46.56. Kuni 15 kilomeetrini ei olnud mul soovitud tempo hoidmisega raskusi, kuid edasi läks veidi raskemaks ning iga järgnev kilomeeter kujunes paari sekundi võrra aeglasemaks kui eelmine. Eriti pingutav oli viimane kilomeeter. Kätega rütmi ja kiirust säilitades, üritasin sundida juba väsinud jalgu 5 minuti tempos liigutama,” kirjutas Lelumees kiirkäimise blogis.

Naiste arvestuses oli konkurents ühtlasem. Parima taktikalise vaistuga osutus seekord kohalik neiu Angela Mandel (KJK Sillamäe Kalev), kelle võiduajaks fikseeriti 2:01.37. Teiseks tuli Anna Kukankova (2:02.10) ja kolmandaks Anna Tipukina (2:07.37).

“Võistluste korraldus oli ladus ja raja kvaliteet väga hea. Üksnes kurvid on võrdlemisi järsud ning ei vasta kindlasti rahvusvaheliste tiitlivõistluste standarditele. Seega ei saa neid läbida samas rütmis võistlustempoga,” leidis Lauri Lelumees.

Käimishuvilised saavad edasi kohalike sportlaste tegemistest lugeda blogist.

20 km maanteekäimise Eesti meistrivõistluste tulemused