fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Pajusi Mudajooksu võitnud Mardo Lundver edestas parimat trepijooksjat

3 minutit lugemist
Meeste põhiklassi esikolmik autasuistamisel. Foto: Heiki Rebane
Meeste põhiklassi esikolmik autasuistamisel. Foto: Heiki Rebane

Meeste põhiklassi esikolmik autasustamisel. Vasakult: Indrek Roos, Mardo Lundver ja Rauno Tiits. Foto: Heiki Rebane

Eesti ekstreemjooksude karikasarja 3. etapi – täna toimunud 2. Pajusi Mudajooksu ligi 10 km pikkuse mitmesuguste takistustega distantsi võitsid Mardo Lundver ja Kristel Sibul.

Teist korda Pajusi Mudajooksul osalenud Mardo Lundveri lõpuajaks kujunes 56.10,3, edestades teisena lõpetanud Eesti parimat meestrepijooksjat Rauno Tiitsi koguni pooleteise minutiga. Kolmanda koha sai vanameister ja ühtlasi M50 vanuseklassi parim Meelis Veilberg, kes jäi Rauno Tiitsist maha vaid 1,7 sekundiga.

Mullu seitsmenda koha saanud Mardo Lundveri sõnul oli rada tänavu oluliset raskem ja ka pikem. Möödunud aastal 6,5 km ja sel aastal üle 9 kilomeetri. “Kõigepealt tuli joosta põllulõigul, siis tulid heinapallide ületamine, järgnes ülesküntud põlluäär ja tõus. Edasi poolteist kilomeetrit kraave, milles puusani vesi ja põhi mudane. See rajalõik osutus väga raskeks, seal joosta ei saanud, pidi kõndima,” rääkis Lundver ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kraavides asusid ka mõned takistused, mille alt pidi läbi-üle end kuidagi pressima. Ei pääsenud ka truupidest. edasi jätkus trass mudasevõitu jõeäärel, kuid seda mitte kauaks. Rehvidest üle jõe oli leidlik sild konstrueeritud. Kuni selle takistuseni püsis Lundver vahelduva eduga liidergrupi ninas ja jälgis seisu. “Pidevad suplused karastavas vees tõmbasid lihase kinni ning edasiliikumine vajas lisapingutust,” tõdes Lundver.

Stardist minnes püsis koos viieliikmeline juhtgrupp, kes eksis algul võsas ära. “Tagant karjuti, et tuleb teises suunas minna. Kaotasime mitu kohta, aga jõudsime uuesti pundile järgi. Poole maa peal õnnestus mul liidriks tõusta,” lausus Lundver. Ta pidas oma trumbiks jooksulõike, kus üritas korralikku tempot teha. “Lootsin küll poodiumikohta, aga võit tuli küll üllatusena,” tunnistas Lundver.

“Tükk aega jändasin takistusel, kus kahe puu vahel asus maast parajal kõrgusel rehvitakistus. Kolmandal katsel risti enam ette ei löönud ning lendasin sealt jõuga üle, kukkudes peaaegu selja peale. Halvimast päästis mind oskuslik maandumine. Viimaseks tõsisemaks takistuseks oli planksein, mille erilise vaevata alistasin,” meenutas Lundver rasket võistlust. Eesti ekstreemjooksu Karikasarjas, kus arvesse läheb neljast etapist kolm edukamat, peaks tal esikolmikukoht kindel olema. Täna võid kõrval on tal Tehvandilt ette näidata kolmas koht ja Tõrvast teine koht.

Pajusi Mudajooksu rajakaart koos takistuste nimekirjaga. Foto: Heiki Rebane

Pajusi Mudajooksu rajakaart koos takistuste nimekirjaga. Foto: Heiki Rebane

Rauno Tiits nimetas Pajusi Mudajooksu võrreldes trepijooksuga ikka väga hulluks. “Sõna otseses mõttes mudajooks. Teadsin, et Mardo on kõva jooksumehena peamine konkurent. Kuna siin ronimisi ja mägesid ei olnud, siis oli temal kindel eelis. Kui trepijooksus on kogu keha ja käed töös, siis täna läks vaja rohkem jalgade robustset jõudu,” sõnas Tiits.

Ta pidas enda jaoks kõige raskemaks poolteist kilomeetrit mudases kraavis kõndimist. Samas nimetas Tiits tänast jooksu heaks ettevalmistuseks Euroopa trepijooksu GP-ks. Järgmisena võtab ta ette Soomes Tamperes kolme erineva kõrghoone vallutamise.

Naistest võitis Pajusi Mudajooksu üldarvestuses kõrgel 5. kohal finišeerinud Kristel Sibul ajaga 58.01,8. “Jooks oli lõbus, aga samas ikka päris raske. Eriti raskeks osutus ülimudane kraavilõik raja keskosas, kus tundus peaaegu igal sammul, et nüüd küll jalga enam mudast välja ei jõua tõmmata. Aga jõudsin! Oh seda rõõmu, kui lõpuks sealt välja jõudsin,” vahendas Sibul oma muljeid ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta nimetas oma lemmiktakistuseks läbi toru mudalompi liulaskmist, mis meenutas miniversiooni mõnest veekeskusest. “Pean märkima, et see tuli Ikka väga suure üllatusena, et muda ja neid mudalompe ikka nii palju jagus. Kuivaks ja puhtaks ei jäänud keegi. Kõike seda oli küll väga lõbus jälgida ja ja omal nahal kogeda,” lisas Sibul. Teiseks tulnud Riin Buddell jäi temast maha juba 9 minutiga, tema aeg 1:07.01. Kolmanda naisena lõpetasi N40 vanuseklassi parim Mirjam Vint 1:07.09-ga.

2. Pajusi Mudajooksu tulemused