fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

10 km maanteejooksu Eesti meistriteks krooniti Pärnus Karel Hussar ja Liina Tšernov

2 minutit lugemist
Karel Hussar. Foto: Riho Lüüs
Karel Hussar. Foto: Riho Lüüs

Karel Hussar. Foto: Riho Lüüs

Täna keskpäeval anti Pärnus start Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule, mille raames selgusid ka 10 km maanteejooksu Eesti meistrid. Nendeks krooniti Karel Hussar ja Liina Tšernov.

Kahe Silla jooksu võitis üldarvestuses viiendat korda keenialane Ibrahim Mukunga Wachira, kes juhtis jooksu algusest peale. Tema võiduaeg täna 31.10. Mehe nimele kuulub ka rajarekord 29.44,6, mille ta püstitas 2017. aastal. Palju ei jäänud Mukungast täna maha 10 km maanteejooksu Eesti meistritiitli võitnud Karel Hussar (TÜASK), kes kaotas keenialasele 12 sekundiga, saades lõpuajaks 31.22. Üle poole distantsist jooksis ta kahekesi koos Mark Abneriga, kes pärast seda maha jäi.

“Umbes 6-7 kilomeetril tundsin, et Mark lasi tempot natuke maha. Märkasin ka, et tagant poolt hakkavad mehed järgi jõudma ja Ilja Nikolajev saigi meid kätte. Kuna kartsin, et Leonid Latsepov ja Raido Mitt võivad ka meid kätte saada,otsustasin tempot juurde panna ja kohe saingi kõigilt eest,” rääkis Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Aeg midagi erilist ei tulnud, aga Eesti meistritiitel on ikka meistritiitel. Olen väga õnnelik, et viimased 2,5 km suutsin tempot tõsta ja muidugi esimese meistritiitli üle,” rõõmustas Hussar.

Jooksu üldarvestuse kolmandaks osutus lätlane Slavis Gruševs ajaga 31.45. Neljandana lõpetas Ilja Nikolajev 31.52-ga. Kuna tema ei olnud Eesti meistrivõistluste arvestuses registreeritud, kuulus hõbemedal viiendana lõpetanud Leonid Latsepovile (Sparta) ajaga 31.58. “Jooks oli raske minu jaoks. Ei olnud mingit nautimist, vaid puhas vaevlemine ja raske töö. Mind aitas 7. kilomeetril lätlane Salvis. Ta sai mind kätte ning koos joostes motiveerisime teineteist edasi pingutama. Koos lätlasega möödusime ka Mark Abnerist. Lätlase tempos kahjuks lõpuni ma ei kestnud. Olen hõbedaga rahul, kuid ajaga üldse mitte. Neli nädalat tagasi jooksin Berliinis maantejooksu ajaga 31.19. Ootused olid täna suuremad,” sõnas Latsepov.

Pronksmedaliga pidi leppima üldarvestuses 6. koha saanud Mark Anber (Treeningpartner) ajaga 32.07-ga. “Väga kibe kaotus. Rumala peaga sõin liiga hilja enne starti ning ilmselt see sai saatuslikuks. Kuni seitsmenda kilomeetrini olin konkurentsis. Mingi hetk jõudis Nikolajev meile järgi ning sealt tuli tempo muutus ja see tegi olukorra veelgi raskemaks,” tunnistas Abner.

Liina Tšernov võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo

Liina Tšernov võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo

Naistest võitis Pärnu Kahe Silla jooksu ja ka 10 km maanteejooksu Eesti meistritiitli Liina Tšernov (SK Jooksupartner) ajaga 34.36. “Päris raske ja palav. Äge joosta ning Pärnus Eesti meistriks tulla,” ütles Tšernov. Hõbemedal kuulus Jekaterina Patjukile (TÜASK) tulemusega 34.52. “Iga medal on omamoodi. Minu jaoks on oluline aeg. Kui aeg on hea, siis liigun õiges suunas. Teisel poolel oli täna palavam kui esimesel poolel,” märkis Patjuk, kella parim tulemus Pärnu Kahe Silla jooksult 34.06,7 pärineb 2015. aastast.

Pronksile jooksis end tema klubikaaslame Lily Luik 35.24-ga. “Olen oma tulemusega väga rahul. Lõpp vajus küll mõned kilomeetrid veidi ära, pean veel pikemaid distantse jooksma, et kestvust arendada,” leidis Luik.

Jüri Jaansoni Pärnu Kahe Silla jooksu tulemused